Maminka Libuše z Vodňan

You are here:
Partner mi říkal, že mi na domácnost peníze nedá, jen půjčí

Období pomoci: 

Srpen – říjen 2023
Libuše (36 let) žije sama se svým synem Martinem (8 let).

 

S Martínkovým otcem byla Libuše šest let. Seznámili se na seznamce a ze začátku se všechno zdálo být v pořádku. “Potom se u partnera začaly projevovat majetnické sklony a vystupňovaly se po narození Martina. Nemohla jsem nic koupit, vůbec mi nepřispíval na domácnost jako partner. Když jsem mu říkala, ať mi přispěje na domácnost, tak mi pokaždé řekl, že mi nedá, ale půjčí. Ale přitom jsem jeho živila za své peníze, které jsem měla,” popisuje Libuše, jak vypadalo soužití s otcem jejího syna. Po čase se od partnera rozhodla odejít. Sama je už čtyři roky.

 

Otec se synem se vídají 

Otec o Martina jeví zájem, mají hezký vztah. “Vídají se o víkendu, občas si ho vyzvedne i přes týden ze školy. Ale po finanční stránce je to horší.  Aby mu třeba něco koupil, to nehrozí,” dodává Libuše a říká, že s bývalým partnerem dobře nevychází. 

 

Finance jsou problém, hlavně kvůli insolvenci

Libuše se synem Martinem bydlí v nájemním bytě. Přestože pracuje, ze mzdy jí mnoho nezbývá. Pobírá i přídavek na dítě. 

 

Navíc je v insolvenci, kam spadla poté, co převzala dluhy své maminky před tím, než maminka zemřela. “Jsem na všechno sama, což je těžké, ale pořád je to podle mě lepší, než být ve vztahu, který mi jen bral,” uzavírá Libuše, která by uvítala pomoc se základními věcmi pro Martínka i pro sebe.

 
 

 

 

My mamince fandíme, fanděte s námi.

Jak jsme pomohli

  • Potraviny
  • Drogerie
  • Oblečení pro syna – vel. 134/140 (tepláky, mikiny, trička)
  • Jízdní kolo pro syna vel. 24
  • Jízdní kolo pro maminku vel. 29/XL

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!