Maminka Lenka z Jihlavy

You are here:
Nemohu si dovolit zaplatit dceři rovnátka, která potřebuje

Lenka (31 let) žije už deset let sama se svými dcerami Tamarou (14 let) a Miriam (12 let). Obě děvčata ráda sportují. Kvůli Lenčině tíživé finanční situaci ale už nemohou navštěvovat kroužky gymnastiky a volejbalu, kam dřív chodily. 


Otec dětí je ve vězení

S bývalým partnerem se Lenka poznala, když byla velmi mladá. Po nějaké době jí ovšem došlo, že spolu nemohou žít, protože jsou každý úplně jiný: “Jeho rodina pochází z absolutně odlišných poměrů než moje. Jejich chování vykazuje patologické znaky, což má negativní vliv na dcery.” Lenčin partner začal postupně kromě alkoholu užívat i tvrdé drogy a ubližoval jí. Proto se Lenka rozhodla odstěhovat do azylového domu. Starší dceři tehdy bylo pět let, mladší tři roky. “Bála jsem se o děti i o sebe,” vysvětluje. Po roce se jí podařilo najít nájem v menším bytě, kde s dcerami nyní žije. Otec dětí je v současné době ve vězení. “O dcery nikdy nejevil zájem,” doplňuje Lenka s tím, že výživné musí vymáhat exekučně.


Na mimořádné výdaje nezbývá

Lenka si hledá práci, poslední pracovní poměr jí skončil letos v červenci. V současné době žádá o hmotnou nouzi. Pobírá přídavky na děti a příspěvek na bydlení. Alimenty jí partner neplatí, dostává však náhradní výživné od státu. Kromě běžných výdajů splácí insolvenci. “Přišel mi nedoplatek za energie, ale vzhledem k tomu, že jsem si dokázala vytvořit finanční rezervu, uhradila jsem ho. Tím jsem však svoji rezervu vyčerpala,” dodává Lenka, která  by chtěla dceři dopřát rovnátka, na ta jí ale po zaplacení všech výdajů už nezbývají peníze.

 

My mamince fandíme, fanděte s námi!

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Podpořit tuto maminku

Máte pouze 5 minut?

Podpořte splnění přání vybrané maminky zasláním částky.

Současně tím podpoříte jinou maminku samoživitelku z našeho projektu, která přání vaším jménem zajistí (10 % z věnované částky jde na zaměstnání samoživitelek v projektu Fandi mámám)

Poznámka: Platba jde na transparentní účet Fandi mámám, ze kterého uhradíme maminčino přání. V předmětu platby prosím ponechte jméno maminky, kterou chcete podpořit. Částku můžete navýšit dle Vašich možností. Děkujeme za podporu maminek samoživitelek!

Chcete se s maminkou osobně spojit a vybrat jí konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme.

Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněným přáním, ale také jí můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci.

Maminka Lenka z Jihlavy děkuje za pomoc

Vyberte položky, které chcete mamince poskytnout, případně vše napište do formuláře níže. Budeme rády, když uvedete své celé jméno a svůj telefon, usnadní to další domluvu. Děkujeme, Petra a Žaneta z Fandimamam.cz