Maminka Lenka z Břeclavska

You are here:
Napadl mě fyzicky takovým způsobem, že jsem se bála o život

Období pomoci: 

Prosinec 2023 – Březen 2024
Napadl mě fyzicky takovým způsobem, že jsem se bála o život

Lenka (35 let) vychovává tři děti: gymnastku Denisku (10 let), fotbalistu Míšu (5 let) a malou Danielku (7 měsíců). Zůstala s nimi sama po odchodu z manželství, v němž čelila domácímu násilí.


Deniska se ráda hezky obléká a parádí, Míša má rád dinosaury, auta a bagry. Nejmladší Danielka si ráda hraje s hračkami pro batolata, kterých ale nemá mnoho.


Lenka se s otcem svých dětí seznámila před jedenácti lety. Do roka se vzali a krátce po svatbě Lenka otěhotněla. Pět měsíců po svatbě jí manžel poprvé fyzicky napadl: “Kopal do mě, opilý na mě řval. Chtěla jsem od něj ihned odejít, ale neměla jsem kam. Všichni mě na kolenou prosili, abych to nedělala, aby nepřišel jako voják o práci a také, že nemám kam jít a že nebudu mít z čeho žít.” Lenka proto ve vztahu zůstala, situace se ovšem brzy opakovala: “Začal opakující se kolotoč alkoholových výstupů, fyzické a psychické týrání před dětmi a potom fáze hodného a úžasného manžela.”


Manžel je vykázaný soudem a žijí odděleně

Manžel Lenku po celou dobu manželství podváděl, odřízl jí od rodiny i přátel, měl problémy s alkoholem. “Když jsem se v září rozhodla od něj definitivně odejít, napadl mě fyzicky před synem Míšou a dcerou Danielkou. Bála jsem se o holý život. Zamkla jsem se v autě a myslela, že mě na místě zabije nebo ublíží dětem,” popisuje Lenka okamžik hrůzy, při němž došlo k policejnímu zásahu a vykázání manžela z domu. Nyní probíhá rozvodové řízení.


Peníze jsou velký problém

“Manžel mi nedává žádné peníze, nespolupracuje se mnou, ani nejeví zájem o děti,” dodává Lenka, která je tak odkázaná pouze na rodičovský příspěvek. Jiné dávky nyní nemůže získat, protože jí manžel odmítá poskytnout potvrzení o svých příjmech, které je pro jejich čerpání třeba doložit. “Dělá naschvály. Sebral mi auto a chce mít ve své péči i děti. Šíří o mě nepravdivé informace,” uvádí. Rodiče Lence nevěří, zůstali jí tak jen dobří přátelé.


Lenka se snaží šetřit, kde se dá. Shání bydlení, aby měla kam jít, pokud by musela s dětmi odejít z domu. Chybí jí ale peníze na běžné výdaje, o dárcích pro děti nemluvě: “Žijeme z úspor a z toho, co kde prodám, vyměním, dostanu nebo vyswapuji.” Jelikož je Danielka ještě malá, do práce zatím Lenka nastoupit nemůže. Po skončení rodičovské dovolené se chce vrátit na pozici schvalovatelky úvěrů, kde předtím pracovala.

 

My mamince fandíme, fanděte s námi!

Jak jsme pomohli

  • Potraviny (jogurty, Pribináčky, Lipánky, ovoce)
  • Drogerie (prací gel, aviváž, čisticí prostředky, toaletní papír, papírové kapesníky, sprchové gely, šampon, pěna do koupele, zubní pasty, zubní kartáčky, jar)
  • Dětské jednorázové pleny vel. 3
  • Dětská výživa (ovocné přesnídávky, sušenky a křupky pro děti, dětské čaje od ukončeného 6. měsíce, kojící čaj a tablety na podporu kojení)
  • Hračky pro děti (pianko nebo mluvící hračka pro batole, auto nebo dinosaurus pro pětiletého syna, líčení pro desetiletou dceru)

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!