Maminka Lenka z Břeclavska

You are here:
Napadl mě fyzicky takovým způsobem, že jsem se bála o život

Lenka (35 let) vychovává tři děti: gymnastku Denisku (10 let), fotbalistu Míšu (5 let) a malou Danielku (7 měsíců). Zůstala s nimi sama po odchodu z manželství, v němž čelila domácímu násilí.


Deniska se ráda hezky obléká a parádí, Míša má rád dinosaury, auta a bagry. Nejmladší Danielka si ráda hraje s hračkami pro batolata, kterých ale nemá mnoho.


Lenka se s otcem svých dětí seznámila před jedenácti lety. Do roka se vzali a krátce po svatbě Lenka otěhotněla. Pět měsíců po svatbě jí manžel poprvé fyzicky napadl: “Kopal do mě, opilý na mě řval. Chtěla jsem od něj ihned odejít, ale neměla jsem kam. Všichni mě na kolenou prosili, abych to nedělala, aby nepřišel jako voják o práci a také, že nemám kam jít a že nebudu mít z čeho žít.” Lenka proto ve vztahu zůstala, situace se ovšem brzy opakovala: “Začal opakující se kolotoč alkoholových výstupů, fyzické a psychické týrání před dětmi a potom fáze hodného a úžasného manžela.”


Manžel je vykázaný soudem a žijí odděleně

Manžel Lenku po celou dobu manželství podváděl, odřízl jí od rodiny i přátel, měl problémy s alkoholem. “Když jsem se v září rozhodla od něj definitivně odejít, napadl mě fyzicky před synem Míšou a dcerou Danielkou. Bála jsem se o holý život. Zamkla jsem se v autě a myslela, že mě na místě zabije nebo ublíží dětem,” popisuje Lenka okamžik hrůzy, při němž došlo k policejnímu zásahu a vykázání manžela z domu. Nyní probíhá rozvodové řízení.


Peníze jsou velký problém

“Manžel mi nedává žádné peníze, nespolupracuje se mnou, ani nejeví zájem o děti,” dodává Lenka, která je tak odkázaná pouze na rodičovský příspěvek. Jiné dávky nyní nemůže získat, protože jí manžel odmítá poskytnout potvrzení o svých příjmech, které je pro jejich čerpání třeba doložit. “Dělá naschvály. Sebral mi auto a chce mít ve své péči i děti. Šíří o mě nepravdivé informace,” uvádí. Rodiče Lence nevěří, zůstali jí tak jen dobří přátelé.


Lenka se snaží šetřit, kde se dá. Shání bydlení, aby měla kam jít, pokud by musela s dětmi odejít z domu. Chybí jí ale peníze na běžné výdaje, o dárcích pro děti nemluvě: “Žijeme z úspor a z toho, co kde prodám, vyměním, dostanu nebo vyswapuji.” Jelikož je Danielka ještě malá, do práce zatím Lenka nastoupit nemůže. Po skončení rodičovské dovolené se chce vrátit na pozici schvalovatelky úvěrů, kde předtím pracovala.

 

My mamince fandíme, fanděte s námi!

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Podpořit tuto maminku

Máte pouze 5 minut?

Podpořte vybranou maminku zasláním finanční částky a my to za vás zařídíme!

Současně tím podpoříte rozvoj projektu Fandi mámám a zaměstnávání samoživitelek. 15% z věnované částky využijeme na zajištění zprocesování pomoci. 

 

Osobní varianta pomoci

Chcete se s maminkou osobně spojit a zajistit pro ni konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme. Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněním přání, ale také ji můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci. Záleží na vás, zda mamince věci zašlete nebo dovezete a osobně předáte. Děkujeme.

Máte pouze 5 minut?

Podpořte splnění přání vybrané maminky zasláním částky.

Současně tím podpoříte jinou maminku samoživitelku z našeho projektu, která přání vaším jménem zajistí (10 % z věnované částky jde na zaměstnání samoživitelek v projektu Fandi mámám)

Poznámka: Platba jde na transparentní účet Fandi mámám, ze kterého uhradíme maminčino přání. V předmětu platby prosím ponechte jméno maminky, kterou chcete podpořit. Částku můžete navýšit dle Vašich možností. Děkujeme za podporu maminek samoživitelek!

Chcete se s maminkou osobně spojit a vybrat jí konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme.

Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněným přáním, ale také jí můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci.

Maminka Lenka z Břeclavska děkuje za pomoc

Vyberte položky, které chcete mamince poskytnout, případně vše napište do formuláře níže. Budeme rády, když uvedete své celé jméno a svůj telefon, usnadní to další domluvu. Děkujeme, Petra a Žaneta z Fandimamam.cz