Maminka Květa z Ústí nad Orlicí

You are here:
Dostala jsem se do finanční tísně a začala krást

Období pomoci: 

Květen – červenec 2023
Maminka Květa (33 let) žije sama s pěti dětmi - Martinou (15 let), Denisem (11 let), Vladimírem (9 let), Brendou (7 let) a Isabelou (4 roky) v podnájmu, který si našla po několikaletém pobytu v azylovém domě.

“S prvním přítelem jsem žila dva roky, vše vypadalo dobře až do doby, než se měla narodit dcera. Před jejím narozením bez vysvětlení odešel, takže dceru ani neviděl. Poté jsem žila dva roky s dcerou u rodičů, než jsem se seznámila s dalším přítelem. S tím jsem byla skoro deset let, máme spolu 3 děti, ale byl to život o ničem. Nechodil do práce, nic ho nezajímalo, začal pít. Já jsem se nakonec dostala do finanční tísně a začala jsem krást,” svěřuje se Květa upřímně se svým životním příběhem. Kvůli krádežím skončila na několik měsíců ve vězení a na čas přišla i o děti.


„Děti byly v krizovém centru.“


„Mezi tím co jsem byla pryč, se stalo spoustu věcí. Přišla jsem o vše. Než jsem se společně s dětmi nastěhovala do azylového dmu, bydlela jsem chvíli u rodičů. V azylovém domě jsem potkala dalšího muže, se kterým mám nejmladší dceru. Tento vztah vydržel jen pár měsíců,” svěřuje se Květa. Po posledním vztahu žila s dětmi ještě další dva roky v azylovém domě, teď už společně žijí v podnájmu. 

Květě už skončila rodičovská dovolená, shání si práci jako dělnice, zatím pobírá pouze sociální dávky. Alimenty dostává pouze na nejstarší dceru a náhradní výživné jí bylo zamítnuto.

Jak jsme pomohli

  • Potraviny
  • Drogerie
  • Postel pro děti
  • Postel pro děti
  • Sušička na prádlo

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!