Maminka Kristýna ze Šumperka

You are here:
V těhotenství mě fyzicky napadal

Období pomoci: 

Listopad 2023 – Únor 2024
V těhotenství mě fyzicky napadal

Kristýna (20 let) žije sama se synem Danielem (4 měsíce). Od partnera odešla, protože ve vztahu zažívala fyzické násilí, a to i v průběhu těhotenství.

 

Utekla do azylového domu

“S bývalým partnerem jsme byli nejdříve přátelé. Po nějaké době jsme se do sebe zamilovali a následně spolu začali žít. Harmonický vztah trval do doby, než jsem otěhotněla. Partner začal brát drogy a fyzicky mě napadal,” vypráví Kristýna a dodává, že si zároveň našel jinou přítelkyni, s níž ji podváděl. K napadání ze strany partnera docházelo podle slov Kristýny i během jejího těhotenství, proto se rozhodla ze vztahu odejít: “Bála jsem se, že by svým chováním mohl ublížit i v té době ještě nenarozenému synovi, a tak jsem utekla do azylového domu, kde stále bydlím.”

 

Rodičovský příspěvek nestačí

Kristýna neuvedla otce do synova rodného listu. Na všechno je sama. Její příjem 

 

tvoří kromě rodičovského příspěvku pouze přídavek na dítě a doplatek na bydlení. “Péče o dítě je v současné době pro samoživitelku finančně náročná. Pořídit synovi vše potřebné včetně hygienických potřeb nebo umělého mléka je velmi těžké,” říká Kristýna, která byla před narozením syna zaměstnána na pozici pokojské. Po skončení rodičovské dovolené by chtěla pracovat jako barmanka.

 

 

My mamince fandíme, fanděte s námi!

Jak jsme pomohli

  • Potraviny (ovoce, mléčné výrobky, maso, přílohy, atd.
  • Drogerie (sprchové gely, prací prášek, aviváž, pasta na zuby, atd.)
  • Dětská výživa – umělé mléko, příkrmy, atd. 
  • Jednorázové dětské pleny vel. 4
  • Zimní boty pro maminku vel. 39

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!