Maminka Kristýna ze Šumperka

You are here:
V těhotenství mě fyzicky napadal

Kristýna (20 let) žije sama se synem Danielem (4 měsíce). Od partnera odešla, protože ve vztahu zažívala fyzické násilí, a to i v průběhu těhotenství.

 

Utekla do azylového domu

“S bývalým partnerem jsme byli nejdříve přátelé. Po nějaké době jsme se do sebe zamilovali a následně spolu začali žít. Harmonický vztah trval do doby, než jsem otěhotněla. Partner začal brát drogy a fyzicky mě napadal,” vypráví Kristýna a dodává, že si zároveň našel jinou přítelkyni, s níž ji podváděl. K napadání ze strany partnera docházelo podle slov Kristýny i během jejího těhotenství, proto se rozhodla ze vztahu odejít: “Bála jsem se, že by svým chováním mohl ublížit i v té době ještě nenarozenému synovi, a tak jsem utekla do azylového domu, kde stále bydlím.”

 

Rodičovský příspěvek nestačí

Kristýna neuvedla otce do synova rodného listu. Na všechno je sama. Její příjem 

 

tvoří kromě rodičovského příspěvku pouze přídavek na dítě a doplatek na bydlení. “Péče o dítě je v současné době pro samoživitelku finančně náročná. Pořídit synovi vše potřebné včetně hygienických potřeb nebo umělého mléka je velmi těžké,” říká Kristýna, která byla před narozením syna zaměstnána na pozici pokojské. Po skončení rodičovské dovolené by chtěla pracovat jako barmanka.

 

 

My mamince fandíme, fanděte s námi!

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Podpořit tuto maminku

Máte pouze 5 minut?

Podpořte splnění přání vybrané maminky zasláním částky.

Současně tím podpoříte jinou maminku samoživitelku z našeho projektu, která přání vaším jménem zajistí (10 % z věnované částky jde na zaměstnání samoživitelek v projektu Fandi mámám)

Poznámka: Platba jde na transparentní účet Fandi mámám, ze kterého uhradíme maminčino přání. V předmětu platby prosím ponechte jméno maminky, kterou chcete podpořit. Částku můžete navýšit dle Vašich možností. Děkujeme za podporu maminek samoživitelek!

Chcete se s maminkou osobně spojit a vybrat jí konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme.

Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněným přáním, ale také jí můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci.

Maminka Kristýna ze Šumperka děkuje za pomoc

Vyberte položky, které chcete mamince poskytnout, případně vše napište do formuláře níže. Budeme rády, když uvedete své celé jméno a svůj telefon, usnadní to další domluvu. Děkujeme, Petra a Žaneta z Fandimamam.cz