Maminka Kristýna z Hradce Králové

You are here:
Kristýna (28 let) se už přes rok sama stará o syna Štěpána (4 roky).

“S otcem Štěpána jsem byla ve vztahu celkem šest let. Byl to můj soused, po pár měsících jsme se k sobě sestěhovali a založili rodinu. Náš vztah byl zpočátku v pořádku, až ho při změně zaměstnání a mém návratu do práce po rodičovské dovolené přestal bavit rodinný život. Byl unavený z práce nebo šel na pivo do hospody, a ještě se divil, z čeho já jsem unavená, když se válím doma. Našel si v práci mladou přítelkyni a začal žít dva životy. Když jsem mu na to přišla, řekl, že si vybírá, se kterou rodinou zůstane, ale nebyla to pravda. Po měsíci se mi ozvala jeho milenka, abych se dozvěděla, že to mezi nimi pokračuje dál. Asi už ji nebavilo být na druhém místě. Sama děti nemá, takže expartner si u ní může dělat co chce a syna vídá jednou za čtrnáct dní. Většinou s ním ale ani o víkendu není a dává ho ke své matce. Fyzické násilí se u nás doma nedělo, ale stále jsem poslouchala, že vše dělám špatně, že bych měla zhubnout a podobné věci,” popisuje Kristýna soužití s otcem svého syna.

 

Ze vztahu zůstala půjčka

 Kristýna se za otce Štěpána nikdy neprovdala, nemusela tak řešit rozvod, soud se však zabývá svěřením dítěte do péče: “Podala jsem žádost o svěření syna do mé péče. Kvůli otci syna byl soud odložen.  Odstěhovala jsem se se synem do pronájmu v Hradci, momentálně mi v mé situaci nejvíc pomáhá mamka s nevlastním otcem a babičkou. S nábytkem do bytu mi nejvíc pomohla moje nadřízená z práce, protože můj bývalý partner se hádal i o vidličky. Zároveň mi z našeho vztahu zbyla i půjčka. O dávky na bydlení jsem požádala v lednu. Od otce syna dostávám od alimenty ve výši 2 500,- Kč. Naštěstí mám práci, pracuji jako asistentka a jsem tam spokojená. Štěpánek chodí do školky, kde se mu líbí a rád si hraje s dětmi. Jinak má rád malování a hraní s dinosaury,” uzavírá svůj příběh Kristýna.

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Podpořit tuto maminku

Maminka Kristýna z Hradce Králové děkuje za pomoc

Vyberte položky, které chcete mamince poskytnout, případně vše napište do formuláře níže. Budeme rády, když uvedete své celé jméno a svůj telefon, usnadní to další domluvu. Děkujeme, Petra a Žaneta z Fandimamam.cz

Nevybrali jste si v seznamu přání?

Přispějte na nákup materiální pomoci zasláním finančního daru.