Maminka Klára z Jihočeského kraje

You are here:
Otec dětí prohrával všechny peníze na automatech

Období pomoci: 

Květen – červenec 2023
Maminka Klára (41 let) je s dcerami Šarlotkou (3 roky) a Vaneskou (1 rok) sama už dva a půl roku. Otec o dcery nejeví žádný zájem.

“S otcem holek jsem se seznámila přes internet, přestěhovala jsem se za ním do Českých Budějovic, kde jsme chvíli bydleli v ubytovně, potom jsme se přestěhovali do bytu. To jsem otěhotněla s první dcerkou. On se léčil s rakovinou a řekli mu, že nemůže mít děti a mě podezříval, že malá není jeho. Zmlátil mě a vyhodil mě na ulici”.

 

Tehdy těhotná Klára našla pomoc v azylovém domě. Po čase se k partnerovi vrátila: “Po porodu jsem si nechala udělat testy DNA, které prokázaly, že partner je otcem dcery. Vrátila jsem se k němu. Zpětně ale vím, že to byla chyba. Otěhotněla jsem podruhé, v našem vztahu se ale nic nezměnilo, spíš se situace zhoršovala. Partner většinou všechny peníze prohrával v automatech, mlátil mě. Jednoho dne jsem si řekla dost! Odešla jsem zpět do azylového domu  a pak jsem si díky pomoci sociální pracovnice našla podnájem, bydlíme v malé garsonce.” 

 

Podle Kláry s partnerem nejsou vůbec v kontaktu, o dcery nejeví zájem, neplatí ani alimenty, které zatím Klára nemá soudně stanovené, ale má již zažádáno u soudu. Dle posledních informací, které Klára má, je otec dětí v Německu ve vazbě. V tuhle chvíli tedy Klára pobírá jen rodičovský příspěvek a hmotnou nouzi. Ráda by se vrátila do práce hned, jakmile to půjde, tedy až Vaneska bude trochu starší: “Půjdu dělat cokoliv, nebojím se žádné práce”.

 

My mamince fandíme!

Jak jsme pomohli

  • Potraviny
  • Drogerie
  • Poukázka do lékárny
  • Dětské pleny
  • Notebook

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!