Maminka Klára z Brna

You are here:
Otec syna zmizel, když zjistil, že jsem těhotná...

Klára (35 let) je maminkou syna Daniela (9 let). Je s ním sama už od jeho narození. “S Danielovým otcem jsem se poznala náhodou. Následovalo neplánované těhotenství, vztah se nám ovšem navázat nepodařilo.” Od chvíle, kdy mu Klára oznámila, že je těhotná, se jí neozval: “Nemám o něm žádné zprávy. Miminko jsem si přesto chtěla nechat, protože při předchozím porodu jsem o dítě přišla”.

Klára s Danielem jsou úplně sami

Daniel je citlivý kluk, který má ADHD. Ve škole to neměl jednoduché, ale přestoupil do jiné, začal chodit na psychiatrii a léčit se. Díky tomu si zlepšil známky a na vysvědčení měl vyznamenání. Klára je na Daniela úplně sama, jinou rodinu nemá: “Celý život jsem se musela spoléhat sama na sebe, to se pak odrazilo na mém zdravotním stavu, ale nepřipouštím si to. Mám jen synka a pro něj musím být silná. Nemůže vidět maminku na dně.”

Daniel navštěvuje prvním rokem turistický oddíl, kde ho to baví. “Hlavně, že je mezi klukama. Nemá od narození otce, ani žádného dědu, proto je pro něj důležité mít nějaké mužské vzory,” dodává Klára. 

Když jsem viděla vyúčtování za byt, chtělo se mi brečet

Klára bydlí s Danielem v pronajatém bytě. Nedaří se jí najít práci, která by se dala skloubit s péčí o syna. Její příjmy tvoří příspěvek na bydlení, přídavek na dítě a příspěvek na živobytí. Až dosud všechno tak nějak zvládala, ale situace se změnila: “Teď jsem od majitele bytu dostala vyúčtování služeb na velmi vysokou částku, kterou nezvládnu sama uhradit. Když jsem to vyúčtování viděla, chtělo se mi brečet.” Práci by vyučená cukrářka Klára uvítala jakoukoli. Důležité je, aby při práci mohla pečovat o Daniela a nezhoršil se její zdravotní stav.

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Podpořit tuto maminku

Máte pouze 5 minut?

Podpořte splnění přání vybrané maminky zasláním částky.

Současně tím podpoříte jinou maminku samoživitelku z našeho projektu, která přání vaším jménem zajistí (10 % z věnované částky jde na zaměstnání samoživitelek v projektu Fandi mámám)

Poznámka: Platba jde na transparentní účet Fandi mámám, ze kterého uhradíme maminčino přání. V předmětu platby prosím ponechte jméno maminky, kterou chcete podpořit. Částku můžete navýšit dle Vašich možností. Děkujeme za podporu maminek samoživitelek!

Chcete se s maminkou osobně spojit a vybrat jí konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme.

Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněným přáním, ale také jí můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci.

Maminka Klára z Brna děkuje za pomoc

Vyberte položky, které chcete mamince poskytnout, případně vše napište do formuláře níže. Budeme rády, když uvedete své celé jméno a svůj telefon, usnadní to další domluvu. Děkujeme, Petra a Žaneta z Fandimamam.cz