Maminka Kateřina z Tábora

You are here:
„Když jsem mu řekla o těhotenství, už se neozval.”

Období pomoci: 

ČERVEN – ZÁŘÍ 2022
Kateřina (21 let) vychovává svou dceru Patricii (15 měsíců) sama od jejího narození. Otec o ni od začátku nejevil zájem.

“Dceru mám ve výhradní péči já. Otec není zapsán v rodném listě, protože nechtěl. Vlastně ani nevím, kde je.”

První velká láska
“V létě roku 2019 jsem jela s kamarádkou za jejím přítelem a díky němu jsem poznala otce Patricie, byl to jeho kamarád. Postupně jsme se seznamovali, scházeli se, párkrát jsem u něj i přespala. Jelikož to byl můj první partner, zbláznila jsem se do něj téměř hned, myslela jsem si, že to je láska na celý život,” vypráví Kateřina o svém vztahu.
Zklamání z první zamilovanosti na sebe ale nenechalo dlouho čekat: “Po několika měsících jsem se dozvěděla, že přítel má svou rodinu i s dětmi na Slovensku. A tak jsem ho opustila, což pro mě bylo hodně těžké. Po třech týdnech jsem zjistila, že jsem těhotná. On se mě pořád snažil získat zpět, neustále mi volal. Když jsem mu ale řekla o těhotenství, kontakt úplně přerušil. Na jednu stranu jsem vlastně ráda, byl velmi žárlivý, výbušný, zajímal se hlavně o sebe, což jsem ale v době zamilovanosti vůbec nevnímala. Na druhou stranu jsem ale na vše zůstala sama. Pomáhala mi pouze moje matka, její možnosti byly ale malé, v tu dobu byla vážně nemocná. Má rakovinu. Nakonec jsem pomáhala já jí a starala se i o mladší sestru.”

Náročné období covidové pandemie
“Období pandemie pro mě bylo opravdu těžké. Musela jsem sama zvládnout porod, byla jsem od všech odříznutá. Teď žijeme s dcerou v azylovém domě. Otec ji nikdy neviděl a neprojevil o ni žádný zájem,” popisuje Kateřina svoji aktuální situaci.
Spolu v azylovém domě je s Kateřinou i její maminka, která je stále nemocná, a tak se jí Kateřina snaží pomáhat.

Jak jsme pomohli

  • Relipidační tělové mléko La Roche
  • Vysavač s nástavci
  • Plně vybavená taška na kočárek 
  • Polohovací tříkolka
  • Cokoliv do kuchyňské výbavy

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!