Maminka Kateřina z Ostravy

You are here:
Otec děti do péče nechtěl

Období pomoci: 

Červenec – září 2023
Kateřina (29 let) je mámou čtyř dětí - dcery Terezy (11 let) a tři synů - Tomáše (7 let), Adama (3 roky) a Šimona (1 rok).

Ve svém životě se potýkala a potýká s mnoha překážkami a výzvami. S otcem svých dětí začala žít, když jí bylo osmnáct: “Ze začátku bylo všechno v pořádku, ale po narození Terezky začal partner pít alkohol a chovat se násilnicky. Byl mi i nevěrný. Ale byla jsem hrozně zamilovaná, takže jsem vždy věřila, když říkal, že se změní a podobně. Jenže ke změně nedošlo. Já vždy doma čekala s teplým obědem nebo večeří. Když přišel domů, tak jsem byla špatná vždy jen já a pak už jsem si řekla, že náš vztah nemá žádný význam a zůstanu s dětmi raději sama.”

 

Děti má Kateřina po rozvodu ve své péči. Otec je podle Kateřiny občas navštíví nebo si je vezme k sobě. 

 

Finance jsou problém, bezlepkové potraviny podražily snad víc, než ostatní 

Dcera Tereza má celiakii, což znamená, že potřebuje speciální stravu. Kateřina proto dbá na to, aby její dcera měla kvalitní jídlo bez lepku, což ovšem vůbec není snadné: “Při dnešních cenách je to těžké. Kvůli vysokým cenám jídla a všech potřeb pro děti nám nezbývá pomalu nic.” 

Finanční situace Kateřiny není nejlepší. Je v exekuci. Poctivě však hradí uložené splátky: “Naštěstí dostávám alimenty od bývalého manžela, což mi pomáhá s financováním potřeb pro děti.”

 

Dcera Tereza se věnuje tanci a Kateřina ji podporuje ve všech jejích tanečních aktivitách, je na ni pyšná. Tomáš chodí do školky, je velmi energický a zvídavý.  Adam a Šimon jsou zatím příliš malí a do školky nechodí. Kateřina si proto nemůže zatím najít práci, protože by se o děti neměl kdo starat. Až budou nejmenší kluci chodit do školky, ráda by pracovala jako prodavačka nebo uklízečka, ale nebrání se ani jiné práci.

 

I přes všechny těžkosti se Kateřina snaží dělat pro své děti maximum a snaží se pro ně být oporou a vytvářet pro ně láskyplné a bezpečné prostředí.

 

 

My mamince fandíme!

Jak jsme pomohli

  • Potraviny (ovoce, mléčné výrobky, maso, bezlepkové potraviny apod.)
  • Drogerie (sprchové gely, prací prášek, pasta na zuby apod.)
  • Jednorázové dětské pleny – vel. 4.
  • Boty pro děti (dcera vel. 33, syn vel. 30,5)
  • Školní potřeby pro syna, který v září nastoupí do školy (aktovka, psací potřeby, gumovací pera)

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!