Maminka Jitka z Olomouce

You are here:
Manžel měl na tapetě telefonu fotku milenky

Období pomoci: 

Říjen 2023 – leden 2024
Manžel měl na tapetě telefonu fotku milenky

Jitka (43 let) se stará o dvě děti – Elen (19 let) a Stanislava (15 let). 

“Sama jsem zůstala poté, co měl manžel v průběhu manželství několik milenek,” svěřuje se Jitka. 

 

Nevěry a ponižování

“S otcem svých dětí jsem byla od svých šestnácti let. Sama jsem neměla šťastné dětství. Brzy jsem se zamilovala a chtěla co nejdřív odejít z domu. S bývalým manželem jsme se vzali v roce 2004 po narození dcery. O děti jsem se však musela starat sama, manžel mi s jejich výchovou nepomáhal,” pokračuje Jitka ve vyprávění a dodává, že ji manžel podváděl, neustále ji urážel a ponižoval.

 

Manželství se rozpadlo

Větší problémy ve vztahu nastaly podle Jitky s početím druhého dítěte, kdy u manžela odhalila další milenku: “Manžel měj její fotku dokonce na tapetě telefonu.To v těhotenství u svého manžela opravdu nechcete vidět. Nevěry pro mě byly nesnesitelné, toho času jsem měla i sebevražedné sklony, ale kvůli dětem jsem se držela. Chtěla jsem jim připravit lepší život, než jsem měla já.” 

Jitka se situaci snažila řešit prostřednictvím manželské poradny, ale manžel ji odmítal. Bylo jí proto řečeno, že pokud manžel se sezením nesouhlasí, nemá smysl to řešit. Manželství se tak Jitce postupně rozpadalo: “Manžel mě dokonce uhodil. Pro mě ale byla mnohem horší vnitřní bolest, kterou mi způsobil svým chováním. Naše manželství skončilo před šesti lety.”

 

Jitka má děti ve výhradní péči, otec platí alimenty, ale s dětmi se stýká maximálně čtyřikrát do roka.

 

 

My mamince fandíme, fanděte s námi!

Jak jsme pomohli

  • Potraviny
  • Drogerie (šampón na vlasy, prací prášek, čistící prostředky)
  • Sportovní oblečení pro děti (dcera vel. S/M, syn vel. L)
  • Sjezdové lyže pro dceru
  • Sjezdové lyže pro syna

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!