Maminka Jitka z Kladenska

You are here:
Propadl hazardu a hraní automatů

Jitka (53 let) je maminkou čtyř dětí, a to Martina (20 let), Jitky (19 let) a dvojčat Sebastiana a Dominiky (16 let). Samoživitelkou se stala před deseti lety.

 

S bývalým manželem je seznámil jejich společný kamarád. “Pořád jsme byli spolu a náš vztah vypadal růžově. Ovšem jen do chvíle, než se nám narodil nejstarší syn. Manžel propadl hazardu a hraní automatů. Od té chvíle šlo všechno z kopce,” popisuje Jitka. Závislost otce dětí došla až tak daleko, že prodával věci z domácnosti a Jitku okradl o našetřené úspory. 

 

Domácí násilí vyvrcholilo napadením 

V manželství docházelo i k domácímu násilí. Jitka žila deset let v napětí a strachu, bála se o děti. Zároveň ale věřila, že se vše změní. To se ale nestalo. “Bývalý manžel mě napadl a pokusil se mě zabít. Poté jsem manželství definitivně opustila,” uvádí Jitka. Ze vztahu si odnesla psychické problémy. “Vše jsem začala řešit s policií a kvůli domácímu násilí skončil ve vazbě,” popisuje Jitka, která ale z důvodu obavy z manžela odmítla jít svědčit k soudu, a tak nakonec nebyl odsouzen.

 

Nemůže si najít práci

Po rozvodu byly všechny děti svěřeny do Jitčiny výhradní péče. Její současný příjem tvoří přídavky na děti, příspěvek na bydlení a příspěvek na živobytí. Výživné nedostává v plné výši. Vylepšit napnutý rodinný rozpočet pomáhá syn Martin, který je však po autonehodě na nemocenské.

 

Jitka se nyní potýká s velkým nedostatkem financí na uhrazení jakýchkoli nezbytných potřeb. Kvůli zdravotním problémům se jí nedaří najít zaměstnání: ”Před šesti lety jsem prodělala boreliózu a od té doby mám problémy s pohyblivostí, posunuté obratle, zúžené kloubní jamky, problémy se srdcem a štítnou žlázou. Z tohoto důvodu si nejsem schopna najít  zaměstnání, protože nevydržím dlouho stát a ani nezvládám žádnou fyzickou zátěž.

 

 

My mamince fandíme, fanděte s námi!

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Podpořit tuto maminku

Máte pouze 5 minut?

Podpořte vybranou maminku zasláním finanční částky a my to za vás zařídíme!

Současně tím podpoříte rozvoj projektu Fandi mámám a zaměstnávání samoživitelek. 15% z věnované částky využijeme na zajištění zprocesování pomoci. 

 

Osobní varianta pomoci

Chcete se s maminkou osobně spojit a zajistit pro ni konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme. Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněním přání, ale také ji můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci. Záleží na vás, zda mamince věci zašlete nebo dovezete a osobně předáte. Děkujeme.

Máte pouze 5 minut?

Podpořte splnění přání vybrané maminky zasláním částky.

Současně tím podpoříte jinou maminku samoživitelku z našeho projektu, která přání vaším jménem zajistí (10 % z věnované částky jde na zaměstnání samoživitelek v projektu Fandi mámám)

Poznámka: Platba jde na transparentní účet Fandi mámám, ze kterého uhradíme maminčino přání. V předmětu platby prosím ponechte jméno maminky, kterou chcete podpořit. Částku můžete navýšit dle Vašich možností. Děkujeme za podporu maminek samoživitelek!

Chcete se s maminkou osobně spojit a vybrat jí konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme.

Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněným přáním, ale také jí můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci.

Maminka Jitka z Kladenska děkuje za pomoc

Vyberte položky, které chcete mamince poskytnout, případně vše napište do formuláře níže. Budeme rády, když uvedete své celé jméno a svůj telefon, usnadní to další domluvu. Děkujeme, Petra a Žaneta z Fandimamam.cz