Maminka Jaroslava z Písku

You are here:
Za neplacení výživného skončil partner ve vězení

Maminka Jaroslava (52 let) zůstala sama se synem Romanem (7 let) před šesti lety poté, co otec syna skončil ve vězení. 

 

Po narození syna začaly neshody ve vztahu

Jaroslava si s partnerem na počátku vztahu velmi rozuměla. Začali spolu žít a rozhodli se založit rodinu. Po roce vztahu se jim narodil syn a situace se změnila: “Partner začal pít a stýkat se se špatnými lidmi. Napětí mezi námi gradovalo, a tak jsme se rozhodli náš vztah ukončit.” Jaroslava se však neuměla smířit s tím, že by Románek neměl otce, proto se přestěhovala do Písku, kde Románkův otec bydlel, aby mohl být synovi co nejblíže.

 

Za neplacení výživného skončil ve vězení

“Po nějakém čase jsme se s partnerem znovu sestěhovali a na oko jsme pro Románka byli spokojená rodina,” popisuje opětovný návrat k partnerovi. Ten se ovšem nezměnil a vše se znovu opakovalo: “Bylo to neúnosné až do doby, kdy se stalo něco, co nás svým způsobem zachránilo. Ukázalo se, že partner neplatí výživné na svou dceru z předchozího vztahu a ani neodpracoval obecně prospěšné práce, které mu byly stanoveny soudem, takže kvůli tomu nastoupil do vězení.” To Jaroslavě pomohlo k tomu, aby se se synem mohla odstěhovat z partnerova bytu a začít život bez něj. 

 

Bude si žádat o náhradní výživné

Jaroslava má syna ve své výhradní péči a protože na něj bývalý partner nehradí stanovené alimenty, chystá se podat žádost o náhradní výživné. Syn Roman nyní navštěvuje první třídu základní školy a rád kreslí. Jaroslava má prozatím brigádu v jedné firmě jako uklízečka: “Jsem tam spokojená a oni se mnou také, ale nechtějí mi dát smlouvu na hlavní pracovní poměr. Výdělek bohužel nepokryje ani nájem, a tak jsem odkázána na sociální dávky. Ty mají ale často zpoždění, čímž se neustále dostávám do dluhů, které sice další měsíc zaplatím, opakuje se to však stále dokola.” Jaroslava si proto hledá práci na plný úvazek, není to ovšem snadné: “Problém nastává, když řeknu, že mám syna a jsem na něj sama.” Výdaje se v poslední době zvýšily v souvislosti se synovým nástupem do školy. Jaroslava bohužel nemá mobilní telefon nebo tablet s přístupem k internetu, na němž by mohla sledovat jeho prospěch a řešit záležitosti týkající se školy.

 

 

My mamince fandíme, fanděte s námi!

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Podpořit tuto maminku

Máte pouze 5 minut?

Podpořte vybranou maminku zasláním finanční částky a my to za vás zařídíme!

Současně tím podpoříte rozvoj projektu Fandi mámám a zaměstnávání samoživitelek. 15% z věnované částky využijeme na zajištění zprocesování pomoci. 

 

Osobní varianta pomoci

Chcete se s maminkou osobně spojit a zajistit pro ni konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme. Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněním přání, ale také ji můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci. Záleží na vás, zda mamince věci zašlete nebo dovezete a osobně předáte. Děkujeme.

Máte pouze 5 minut?

Podpořte splnění přání vybrané maminky zasláním částky.

Současně tím podpoříte jinou maminku samoživitelku z našeho projektu, která přání vaším jménem zajistí (10 % z věnované částky jde na zaměstnání samoživitelek v projektu Fandi mámám)

Poznámka: Platba jde na transparentní účet Fandi mámám, ze kterého uhradíme maminčino přání. V předmětu platby prosím ponechte jméno maminky, kterou chcete podpořit. Částku můžete navýšit dle Vašich možností. Děkujeme za podporu maminek samoživitelek!

Chcete se s maminkou osobně spojit a vybrat jí konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme.

Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněným přáním, ale také jí můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci.

Maminka Jaroslava z Písku děkuje za pomoc

Vyberte položky, které chcete mamince poskytnout, případně vše napište do formuláře níže. Budeme rády, když uvedete své celé jméno a svůj telefon, usnadní to další domluvu. Děkujeme, Petra a Žaneta z Fandimamam.cz