Maminka Jana ze Zábřehu

You are here:
Bral mi peníze na nájemné a chod domácnosti.

Období pomoci: 

Září 2023 – leden 2024
Bral mi peníze na nájemné a chod domácnosti...

Jana (42 let) žije sama se synem Tadeášem (8 let). S jeho otcem se kdysi seznámila přes internet. 

“S bývalým partnerem jsem žila tři roky, následně jsem otěhotněla. Partner se ale začal měnit, začal nadměrně pít a užívat návykové látky. Bral mi peníze na nájemné a chod domácnosti, také mě fyzicky napadal, nešlo to vydržet. Odešla jsem od něj, když bylo Tadeášovi cca půl roku. Utekla jsem do azylového domu, pak jsem měla nějakou dobu pronájem, ale finančně jsem to nezvládla. Zároveň jsem přišla o práci, protože moje pracovní místo bylo zrušeno, měla jsem smlouvu na dobu určitou. Momentálně se potýkám i se zdravotními problémy, nepiju, nekouřím, ale jsem často ve velkém stresu kvůli nedostatku financí,” popisuje Jana, jak zvládá svoji aktuální situaci.

Vězení za neplacení výživného

Podle Jany se otec o svého syna Tadeáška nikdy nezajímal a ani nikdy neplatil alimenty: “Za neplacení výživného je můj bývalý partner v současné době ve výkonu trestu. Já teď opět bydlím se synem v azylovém domě. Tadeášek mi ale dělá radost. Rád počítá, moc ho baví malovat, hraje fotbal, baví ho stolní hry a také občas hry na mobilu.”

Jana je v současné době nezaměstnaná, pobírá proto přídavek na dítě, příspěvek na živobytí a příspěvek na bydlení. Snaží se ale najít nové zaměstnání: “Chtěla bych začít pracovat, bavilo by mě dělat prodavačku.”

Jak jsme pomohli

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!