Maminka Jana z Prostějova

You are here:
Syna mi odebrali z důvodu nevhodného bydlení, do kterého mě sami poslali.

Období pomoci: 

Prosinec 2022 – květen 2023
Jana (33 let) žije sama se třemi dětmi – Vaneskou (8 let), Natali (4 roky) a Bibiankou (1 rok). Maminka má ještě syna Dominika, ale ten je v pěstounské péči.

“Můj první vztah, ze kterého se narodil syn Dominik, nebyl šťastný. S otcem syna jsme se potkali u nás doma, pracoval jako pokrývač. Manžel mě fyzicky napadal, chtěl uhodit i syna, kterého jsem bránila vlastním tělem. V manželství jsme byli čtyři roky, ale odešla jsem od něj. Na doporučení sociálky jsem se ubytovala na ubytovně. Zanedlouho přišla kontrola a syna mi odebrali z důvodu nevhodného bydlení, i když mi ubytovnu doporučili. Syn přešel do pěstounské péče. Manžel mi potom dělal problémy i u rozvodu,” popisuje Jana smutně své první manželství.

“Řekl mi, že dítě nechce a odešel”
Později Jana potkala svého druhého osudového muže, se kterým má dcery Vanesku a Natálii: “Druhý přítel byl hodný, pracovitý. Vše bylo fajn do doby, než začal pít, podvádět mě a fyzicky mě napadat. Odešla jsem od něj k mamce. Sliboval mi, že se změní, že se o nás postará. Já vidím v člověku jen to dobré, věřila jsem mu a dala mu druhou šanci. Potom se narodila druhá dcera a po porodu se vše hodně zhoršilo. Začal mě ponižovat a psychicky týrat, vztah jsem ukončila. Dodnes ale nemám klid, s několika přestávkami jsme spolu byli osm let.”

Otce nejmladší dcery Bibiany poznala Jana na zábavě. Zpočátku byl jejich vztah idylický. Vše ale změnilo těhotenství: “Pomáhal mi i s mými zdravotními problémy. Vše bylo krásné do chvíle, než jsem neplánovaně otěhotněla. Řekl mi, že dítě nechce a odešel, nechal mě v jiném stavu samotnou. Byli jsme spolu rok.”
Maminka nepobírá ani alimenty, nikdo není zapsán v rodném listě. S dětmi žije v malém pronajatém bytě, jelikož je nejmladší dcerka stále částečně kojena, vše maminka řeší alespoň brigádami a příspěvky na bydlení i na děti.

Jak jsme pomohli

  • Postel s matrací a zábranou
  • Sušička prádla
  • Notebook
  • Potraviny
  • Sada kvalitního nádobí

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!