Maminka Jana z Brna

You are here:
Syn podstupuje biologickou léčbu

Období pomoci: 

Prosinec 2023 – Březen 2024
Syn podstupuje biologickou léčbu

Jana (45 let) žije sama se svými dětmi Jakubem (17 let) a Kateřinou (12 let) už čtyři roky. Jakub je dislektik, disgrafik, disortografik, diskalkulik, má bronchiální astma, horší zrak a vrozenou migrénu, kterou trpí od tří let. Jana doufá, že mu pomůže biologická léčba, kterou teď podstupuje. Dcera Kateřina je nyní v péči psychologů z důvodu prepsychotických potíží. Navzdory zdravotním neduhům mají obě děti hodně zájmů. Jakub rád lepí modely, kreslí a zajímá se o sebeobranu. Kateřina závodně tančí.

 

S otcem dětí si přestali rozumět

S partnerem se Jana poznala před dvaceti lety, jejich vztah trval dvanáct let: “Do doby než se narodil syn, bylo vše v pořádku. Po narození syna se ale partner změnil.” Rozhodli se proto rozejít: “Domluvili jsme se, že si každý půjdeme svou cestou, aby děti nevyrůstaly v prostředí plném hádek a rozepří”. Na péči o děti se spolu bývalí partneři dohodli. Otec se s dětmi vídá: “Stará se o ně když jsou nemocné. Dělá ale jen to, co musí.”

 

Po zaplacení nezbytných výdajů je na nule nebo v mínusu

 

Jana s dětmi bydlí v pronajatém bytě. S rodinou je v kontaktu jen zřídka, takže jí v péči o děti nikdo neuleví. Kvůli péči o Kateřinu, kterou se Jana bojí nechat samotnou, musela přejít na zkrácený pracovní úvazek. “Nedávno jsem navíc prodělala pracovní úraz, takže jsem teď na nemocenské,” doplňuje a uvádí, že peníze za kratší pracovní dobu spolu s přídavky na děti, příspěvkem na bydlení, alimenty a invalidním důchodem jí nestačí na pokrytí všech výdajů: “Kromě plateb spojených s bydlením a školou dětí platím dále dluhy v insolvenci, léky pro děti na astma a alergie a Kateřinin kroužek tancování.” Ten ovšem Jana zrušit nechce, protože tanec Kateřině velmi pomáhá.

 

 

My mamince fandíme, fanděte s námi!

Jak jsme pomohli

  • Potraviny
  • Poukázka do drogerie Dm
  • Sušička na prádlo – může být použitá, ale funkční
  • Zimní kabát vel. XXL pro maminku
  • Kolečkové brusle pro dceru vel. 39

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!