Maminka Jana z Brna

You are here:
Syn podstupuje biologickou léčbu

Jana (45 let) žije sama se svými dětmi Jakubem (17 let) a Kateřinou (12 let) už čtyři roky. Jakub je dislektik, disgrafik, disortografik, diskalkulik, má bronchiální astma, horší zrak a vrozenou migrénu, kterou trpí od tří let. Jana doufá, že mu pomůže biologická léčba, kterou teď podstupuje. Dcera Kateřina je nyní v péči psychologů z důvodu prepsychotických potíží. Navzdory zdravotním neduhům mají obě děti hodně zájmů. Jakub rád lepí modely, kreslí a zajímá se o sebeobranu. Kateřina závodně tančí.

 

S otcem dětí si přestali rozumět

S partnerem se Jana poznala před dvaceti lety, jejich vztah trval dvanáct let: “Do doby než se narodil syn, bylo vše v pořádku. Po narození syna se ale partner změnil.” Rozhodli se proto rozejít: “Domluvili jsme se, že si každý půjdeme svou cestou, aby děti nevyrůstaly v prostředí plném hádek a rozepří”. Na péči o děti se spolu bývalí partneři dohodli. Otec se s dětmi vídá: “Stará se o ně když jsou nemocné. Dělá ale jen to, co musí.”

 

Po zaplacení nezbytných výdajů je na nule nebo v mínusu

 

Jana s dětmi bydlí v pronajatém bytě. S rodinou je v kontaktu jen zřídka, takže jí v péči o děti nikdo neuleví. Kvůli péči o Kateřinu, kterou se Jana bojí nechat samotnou, musela přejít na zkrácený pracovní úvazek. “Nedávno jsem navíc prodělala pracovní úraz, takže jsem teď na nemocenské,” doplňuje a uvádí, že peníze za kratší pracovní dobu spolu s přídavky na děti, příspěvkem na bydlení, alimenty a invalidním důchodem jí nestačí na pokrytí všech výdajů: “Kromě plateb spojených s bydlením a školou dětí platím dále dluhy v insolvenci, léky pro děti na astma a alergie a Kateřinin kroužek tancování.” Ten ovšem Jana zrušit nechce, protože tanec Kateřině velmi pomáhá.

 

 

My mamince fandíme, fanděte s námi!

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Podpořit tuto maminku

Máte pouze 5 minut?

Podpořte vybranou maminku zasláním finanční částky a my to za vás zařídíme!

Současně tím podpoříte rozvoj projektu Fandi mámám a zaměstnávání samoživitelek. 15% z věnované částky využijeme na zajištění zprocesování pomoci. 

 

Osobní varianta pomoci

Chcete se s maminkou osobně spojit a zajistit pro ni konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme. Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněním přání, ale také ji můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci. Záleží na vás, zda mamince věci zašlete nebo dovezete a osobně předáte. Děkujeme.

Máte pouze 5 minut?

Podpořte splnění přání vybrané maminky zasláním částky.

Současně tím podpoříte jinou maminku samoživitelku z našeho projektu, která přání vaším jménem zajistí (10 % z věnované částky jde na zaměstnání samoživitelek v projektu Fandi mámám)

Poznámka: Platba jde na transparentní účet Fandi mámám, ze kterého uhradíme maminčino přání. V předmětu platby prosím ponechte jméno maminky, kterou chcete podpořit. Částku můžete navýšit dle Vašich možností. Děkujeme za podporu maminek samoživitelek!

Chcete se s maminkou osobně spojit a vybrat jí konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme.

Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněným přáním, ale také jí můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci.

Maminka Jana z Brna děkuje za pomoc

Vyberte položky, které chcete mamince poskytnout, případně vše napište do formuláře níže. Budeme rády, když uvedete své celé jméno a svůj telefon, usnadní to další domluvu. Děkujeme, Petra a Žaneta z Fandimamam.cz