Maminka Gabriela z Liberecka

You are here:
Manžel si přál dceru, ale teď se o ní vůbec nezajímá

Gabriela (46 let) žije sama s dcerou Gábinkou (9 let). Z předchozího vztahu má ještě dvě dospělé děti –  Miroslava (27 let) a Natálii (19 let), kteří s ní již nebydlí. Gábinka navštěvuje třetí třídu základní školy. Ráda kreslí, tvoří a sportuje. 

 

Kradl a užíval drogy

“S otcem Mirka a Natálky jsem byla patnáct let. Náš vztah fungoval do té doby, než začal krást a brát drogy,” popisuje soužití Gabriela. Její bývalý manžel následně za krádeže nastoupil do vězení: “Když z vyšel z vězení, chodil do práce a snažil se. Pak s kamarádem odjel za prací do Anglie, dala jsem mu i nějaké peníze. Následně jsem se dozvěděla, že čeká dítě s jinou. Už se nevrátil a peníze také neposílal.” 

 

Zůstala na všechno sama

S Gábinčiným otcem se Gabriela poznala přes seznamku. Jejich vztah se ale brzy začal komplikovat: “Problémy byly už před narozením Gábinky. Často nebyl doma, pořád někam jezdil. Nic neplatil, nechtěl chodit do práce, všechno bylo na mě. Pořád jsme se museli stěhovat. Dceru si manžel hodně přál, ale pak zjistil, že se o ní nezvládá starat. Vždy něco slíbil, ale pak to nesplnil. Dokonce na mě vztáhl ruku, sebral mi telefon,” vypráví Gabriela, která se marně snažila situaci řešit. Od manžela nakonec odešla. Jsou rozvedení, Gábinku má Gabriela ve výhradní péči: “Všechno jsme řešili soudně, ale on se k němu ani nedostavil. Teď mi dluží alimenty za několik měsíců.” 

 

Nezbývá na základní věci

 

Gabriele se povedlo vyřídit náhradní výživné. K němu pobírá příspěvek na živobytí, příspěvek na bydlení a přídavek na dítě. Momentálně si hledá zaměstnání, ale je to těžké: “Nemám nikoho, kdo by mi pomohl s péčí o Gábinku, proto sháním práci, která bude na jednu směnu. Buď úklid nebo výpomoc v kuchyni.”

 

 

My mamince fandíme, fanděte s námi!

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Podpořit tuto maminku

Máte pouze 5 minut?

Podpořte vybranou maminku zasláním finanční částky a my to za vás zařídíme!

Současně tím podpoříte rozvoj projektu Fandi mámám a zaměstnávání samoživitelek. 15% z věnované částky využijeme na zajištění zprocesování pomoci. 

 

Osobní varianta pomoci

Chcete se s maminkou osobně spojit a zajistit pro ni konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme. Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněním přání, ale také ji můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci. Záleží na vás, zda mamince věci zašlete nebo dovezete a osobně předáte. Děkujeme.

Máte pouze 5 minut?

Podpořte splnění přání vybrané maminky zasláním částky.

Současně tím podpoříte jinou maminku samoživitelku z našeho projektu, která přání vaším jménem zajistí (10 % z věnované částky jde na zaměstnání samoživitelek v projektu Fandi mámám)

Poznámka: Platba jde na transparentní účet Fandi mámám, ze kterého uhradíme maminčino přání. V předmětu platby prosím ponechte jméno maminky, kterou chcete podpořit. Částku můžete navýšit dle Vašich možností. Děkujeme za podporu maminek samoživitelek!

Chcete se s maminkou osobně spojit a vybrat jí konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme.

Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněným přáním, ale také jí můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci.

Maminka Gabriela z Liberecka děkuje za pomoc

Vyberte položky, které chcete mamince poskytnout, případně vše napište do formuláře níže. Budeme rády, když uvedete své celé jméno a svůj telefon, usnadní to další domluvu. Děkujeme, Petra a Žaneta z Fandimamam.cz