Maminka Eva ze Smržic

You are here:
Eva (31 let) se sama stará o dvě děti - syna Jiříka (12 let) a dceru Nikolku (7 let), a to poslední dva roky.

“S manželem a otcem obou dětí jsme spolu byli dvanáct let, z toho deset let jako manželé. V našem manželství bylo vše v pořádku a nikdy by mě nenapadlo, že to takhle dopadne. Manžel dělá fasády a během práce se seznámil s ženou z Ukrajiny. Na den matek 2021 mi poslal SMS, že už se k nám nikdy nevrátí a já nevěděla, co je špatně. Během toho všeho mi pak došlo, jak mi lhal a je nespolehlivý. V prosinci 2021 proběhl rozvod a od ledna 2022 viděl děti asi 4x a nejeví o ně zájem. Snažím se dětem vše vynahradit a zajistit, aby nijak nestrádaly. Manžel si tu paní vloni vzal a osvojil si její dítě. Nedávno jsem zjistila, že začal dost pít a vlastně jsem teď ráda, že není s dětmi v kontaktu. Ale být s dětmi sama je pro mě velmi náročné a někdy bych potřebovala vypnout,” vypráví maminka Eva.

Nemůžu si dovolit koupit nic navíc

Eva byla nějakou dobu vedená na úřadu práce, její pracovní místo bylo zrušeno. “Již jsem si práci našla, pracuji jako uklízečka. Alimenty od exmanžela sice dostávám na obě děti, ale vycházíme s penězi tak tak, nemůžu si dovolit koupit nic navíc, ani výlety nebo hračky pro děti. Mám obě děti ve výhradní péči, ale s jejich otcem je těžké se na čemkoliv domluvit, takže alimenty byly stanoveny soudně. S dětmi se otec nevídá. Syn Jirka je můj velký pomocník, který mi moc pomáhá s Nikolkou, ale mrzí mě, že tím rychle dospívá a neužívá si tolik dětství. Pomáhá s úklidem, nakupováním, hlídáním a vyzvedáváním Nikolky. Jinak ve volném čase rád hraje fotbal a jezdí na koloběžce. Nikolka je šikovná a zdravá holčička, ráda maluje a tancuje. Je hodně veselá a upovídaná a ráda mi se vším pomáhá,” popisuje radost z dětí Eva.

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Podpořit tuto maminku

Maminka Eva ze Smržic děkuje za pomoc

Vyberte položky, které chcete mamince poskytnout, případně vše napište do formuláře níže. Budeme rády, když uvedete své celé jméno a svůj telefon, usnadní to další domluvu. Děkujeme, Petra a Žaneta z Fandimamam.cz

Nevybrali jste si v seznamu přání?

Přispějte na nákup materiální pomoci zasláním finančního daru.