Maminka Dominika z Cítolib

You are here:

Dcera se Dominice narodila po krátké známosti: “S otcem Sofinky jsem se seznámila na oslavě u mé sestry. Nebyl to vztah. Nikdy jsme spolu nežili ve společné domácnosti, jen jsme spolu chodili a navštěvovali se. V momentě, kdy jsem příteli řekla, že jsem těhotná, se náš vztah rozpadl. Od té doby jsem sama. Přemýšlela jsem, jestli jít na potrat, ale nakonec jsem se rozhodla si dítě nechat a bylo to nejlepší rozhodnutí v mém životě. Sofinka je jediná koho mám a kdo dává mému životu smysl. Naše rodina se po smrti otce rozpadla, a kromě jedné sestry se s nikým z rodiny už několik let nestýkám.”

Stres a obava o střechu nad hlavou
Se Sofinkou se její otec nevídá, veškerá péče je tedy na Dominice. Alimenty na dceru ale Dominika dostává: “Otce Sofinky jsem viděla jen u soudu kvůli alimentům. Ty sice řádně platí, ale i tak to je naprosté minimum, které nám nestačí. Sofinku nenavštěvuje a ani jinak se na životě dcery nepodílí. Vůbec to finančně nezvládám. Na celý měsíc mi s dcerou zbývá pár stovek. Nemáme co jíst, během půl roku jsem zhubla 15 kg, všechno dávám dceři.”
Dominika s dcerou momentálně bydlí u kamarádky v garsonce: “Nemůžeme zůstat s dcerou dlouho, ale momentálně nemáme kam jít a kamarádka nemá to srdce nás vyhodit.” Dominika si právě shání nový byt, do kterého by si přála nějaké zařízení, hlavně pro Sofinku.

Nástup do práce zhatila pandemie
Dominika je stále ještě na rodičovské dovolené. Už by ráda nastoupila do práce, ale její plány zhatil Covid: “Příjmy mám z rodičovského příspěvku, příspěvku na bydlení, přídavků na dítě a alimentů. To ale nestačí skoro ani na nájem. Chtěla jsem nastoupit do práce, ale na to nedošlo, protože kvůli koronavirovým nařízením bylo vše zavřené.” Dominika dřív pracovala jako vedoucí obsluhy v pizzerii, je ráda v kontaktu s lidmi.