Maminka Denisa z Brna

You are here:
Zůstala jsem s dcerou doma dva roky na individuální výuce.

Období pomoci: 

Září 2023 – leden 2024
Zůstala jsem s dcerou doma dva roky na individuální výuce...

Maminka Denisa (36 let) žije s dětmi Liborem Martinem (14 let) a dcerou Martinou (10 let). Syn se se svým otcem nestýká, dcera k otci chodí jednou za čtrnáct dní na víkend.  Denisa je samoživitelkou od září loňského roku, kdy jí manžel po čtrnácti letech řekl, že se chce nechat rozvést.

Problémy ve vztahu začaly před pěti lety

Denisa má každé dítě s jiným mužem. S otcem druhé dcery začaly potíže před pěti lety: “S bývalým manželem jsme společně fungovali jako kamarádi a rodiče dcery. Já jsem dělala všechny povinnosti doma a k tomu jsem si našla brigádně úklid, chvíli jsem pracovala na benzínce, ale pak začala mít dcerka problémy.  Trápilo ji, že se jí každý posmívá kvůli vzhledu, následně přestala jíst, tak jsem se jí začala věnovat. Museli jsme situaci začít řešit. Chodili jsme k doktorům, psychologům, terapeutům, kde nám nakonec po roce pomohli a ona začala normálně fungovat. Z toho důvodu jsem si i já sama udělala kurz terapie acess bars a začala jsem pomáhat lidem kolem sebe. Myslela jsem si, že je vše v pořádku a manžel mě podporuje a je rád, že dělám něco, co mě baví.”

Šikana a posměch ve škole

Denisa si myslela, že už bude vše v pořádku. Malá Martinka kvůli problémům nastoupila do první třídy o rok později. A ve škole to začalo znovu – šikana a posměch jak ze strany spolužáků, tak i učitele. “Jako rodič jsem začala šikanu řešit, šli jsme na vyšetření do pedagogicko-psychologické poradny a na neurologii. Na neurologii se zjistilo, že kvůli problémům, které dcerka měla a kvůli kterým nemohla navštěvovat školku, je hodně pozadu a vývojové schopnosti v učení má velmi nízké. Po další návštěvě poradny jsem zůstala s dcerou doma na individuální výuce dva roky. Šlo to pomalu, ale první ročník jsme zvládly. V druhém ročníku to pro dceru bylo náročné, tak musela druhou třídu opakovat, ale dělá velké pokroky,”popisuje Denisa.

Když manžel Denise oznámil, že se chce rozvést, Denisa se odstěhovala do Brna, aby byla blíž Slovensku, kde má maminku. Taky věřila, že ve městě snáz sežene práci. 

”Děti nastoupily v Brně do školy od druhého pololetí loňského roku. Jsou velmi spokojené. Od ledna mám dceru svěřenou do výhradní péče a otec platí alimenty. Se vším mi pomáhají sociální pracovnice, moje maminka a známá,” říká Denisa, která od června pracuje na částečný úvazek a k tomu brigádně roznáší noviny.

Příjmy má tedy ze zaměstnání, pobírá přídavky na děti a alimenty na obě děti.

.

Jak jsme pomohli

  • Drogerie
  • Vysavač
  • Potřeby do domácnosti (hrnce, příbory)
  • Postel (160 x 200 cm)
  • Školní potřeby (tužky, zvýrazňovače, pravítka, papíry, …)

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!