Maminka Dana ze Zlína

You are here:
Odešli jsme jen s batohy a spali jsme na zemi

Období pomoci: 

Leden – březen 2024
Odešli jsme jen s batohy a spali jsme na zemi

Dana (57 let) žije devět let sama se svými dvěma dětmi –  Karolínou (24 let) a Honzou (19 let). Nejstarší dcera Maruška (26 let) se již odstěhovala a bydlí se svým přítelem.

 

Dana strávila s manželem devatenáct let. Zpočátku se měli rádi, postupně však jejich vztah přestával fungovat. “Manžel se začal dožadovat přestěhování k rodičům. Podlehla jsem jeho nátlaku a slibu, že po přestěhování k nim bude šťastnější, a o to více se bude věnovat rodině,” uvádí Dana. Společné soužití s prarodiči ale znamenalo začátek jejich konce. Rozcházeli se především v názorech ohledně výchovy dětí: “Jeho rodiče mnou pohrdali a manžel měl spoustu práce a koníčků. Rodina pro něj byla na druhé koleji.” Citové vydírání, dohady a napjatá atmosféra způsobily odcizení manželů.

 

Pomohli přátelé i charita

Dana odešla od manžela poprvé před dvanácti lety. “Pro nedostatek financí jsem se však k němu po pár měsících vrátila,” vysvětluje důvod návratu, po němž se vztah  pokoušela zachránit návštěvami v manželské poradně. Bohužel neúspěšně: “Po mém velkém jednostranném úsilí manžel prohlásil osudovou větu o ukončení soužití a já s dětmi odešla budovat nový domov. Odešli jsme jen s batohy a spali na zemi.” Pomohli jim přátelé, dobří lidé i charita.

 

Nedostatek financí na zájmy dětí

Dcera Karolína studuje na Vysokém učení technickém v Brně. Ráda zpívá a hraje na klavír. Syn Honza navštěvuje střední průmyslovou školu. Ve volném čase se rád věnuje jízdě na kole v terénu, chybí mu však potřebné vybavení. Chtěl by také jet na vodácký kemp. “Výdaje spojené se studijními kurzy však nejsem schopna uhradit,” dodává Dana.

 

Jídlo z potravinové banky

 

“Otec se s dětmi stýká jen občas. Dospělé dceři přispívá na bydlení a mladším dětem na studia. Nyní jsem ze zdravotních důvodů v dlouhodobé pracovní neschopnosti,” popisuje Dana současnou situaci. Kromě alimentů a nemocenské pobírá příspěvek na bydlení. Výdaje domácnosti ovšem mnohonásobně převyšují  příjmy. Pro jídlo si chodí do potravinové banky. “Potřebovali bychom zlepšit hlavně bydlení. Žijeme ve starém domě, kde je všude plíseň a nemáme dostatek peněz na rekonstrukci,” trápí ji.

 

 

My mamince fandíme, fanděte s námi!

Jak jsme pomohli

  • Trvanlivé potraviny (rýže, těstoviny, mouky, ovoce, maso, cukr, luštěniny, bezlepkové potraviny, atd.)
  • Drogerie (sprchové gely, prací prostředky, šampony, pasty na zuby)
  • Poukázka do UNI HOBBY
  • Poukázka do lékárny Benu
  • Granule zn. Royal Canin Hypoallergenic pro kočku

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!