Maminka Dana z Rákové

You are here:
Manžel nás zadlužil, máme společnou insolvenci.

Období pomoci: 

Červen – září 2022
Maminka Dana (48 let) zůstala sama se dvěma dětmi – dcerou Klárou (15 let) a synem Štěpánem (9 let). Obě děti má Dana z jednoho manželství, které trvalo patnáct let. Děti má Dana, po vzájemné dohodě s manželem, ve své péči.
Maminka Dana (48 let) zůstala sama se dvěma dětmi – dcerou Klárou (15 let) a synem Štěpánem (9 let). Obě děti má Dana z jednoho manželství, které trvalo patnáct let. Děti má Dana, po vzájemné dohodě s manželem, ve své péči.

“Manželství bylo klidné, ale neměli jsme si spolu co říct a postupem času jsme se odcizovali. A pak jsem zjistila, že nás manžel zadlužil. To byl začátek rozpadu našeho manželství. Požádala jsem o svěření dětí do péče a po dohodě s otcem dětí mi byly svěřeny do péče a rozvedli jsme se. S dětmi se manžel vidí jen o prázdninách, na víkendy si je nebere. Bohužel rozvod trval déle, takže máme společnou insolvenci, kterou budeme splácet. Splácet by ji měl dle dohody hlavně bývalý manžel, jelikož já jsem nyní ve velmi tíživé finanční situaci.”

Díky pomoci od rodiny mají kde bydlet
Dana momentálně bydlí se svými dětmi u jejich vzdáleného strýce. Poskytl Daně a jejím dětem dočasné ubytování do doby, než se jim podaří zajistit si vlastní bydlení. Dana je v současné době vedená na úřadu práce a hledá si práci. Bohužel kvůli jejímu špatnému zdravotnímu stavu se jí nedaří najít práci, všude ji odmítají: “Teď pobírám jen dávky sociální podpory a výživné, který otec neplatí ve stanovené výši soudem. Velkou oporou jsou pro mě mé děti. Dceři se podařilo dostat na studium oboru prodavačky a také ráda a krásně kreslí. A syn Štěpán má rád zvířata a hraje fotbal, také si rád zahraje hry na PC.”

Jak jsme pomohli

    • Rodinná vstupenka do aquaparku v Olomouci
    • Dotykový mobilní telefon pro syna
    • Dotykový mobilní telefon pro dceru
    • Trvanlivé potraviny
    • Poukázky na nákup obuvi a oblečení pro děti

 

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!