Maminka Barbora ze Světlé n. Sázavou

You are here:
Samoživitelkou jsem již jedenáct let. Teď je pro nás finanční situace opravdu těžká.

Období pomoci: 

Červenec – listopad 2022
Barbora (29 let) žije sama s jediným synem Janem (12 let) už jedenáct let.

“Otce Honzíka jsem poznala na diskotéce ve svých šestnácti letech a hned jsem se zamilovala. Byla jsem v prvním ročníku na střední škole a jemu bylo dvaadvacet let. Nevím, co jsem na něm viděla, měla jsem kvůli němu jen problémy,” vzpomíná Barbora na svoji studentskou lásku, která jí změnila život.

Ubližoval mi fyzicky i psychicky

Barbora se kvůli svému příteli rozhodla ve svém mladém věku utéct z domu: “Před mými sedmnáctými narozeninami jsem s přítelem začala bydlet. To byla velká chyba a já poznala, jaký opravdu je. Pomalu jsem zjišťovala, že má různé psychické problémy, proto mě dost často napadal fyzicky i psychicky. Bylo to pro mě těžké období, s rodinou jsem moc nekomunikovala a brzy jsem zjistila, že jsem těhotná. To už jsem nechodila ani do školy, byla jsem jen u něj doma.”

V době mého těhotenství se ovládal

Během doby, kdy byla Barbora těhotná, se podle jejích slov její přítel snažil ovládat se. To ovšem skončilo po narození syna: “Po narození Honzíka jsme se přestěhovali do jiného bytu, kde jsem se musela o vše starat sama, měla jsem novorozeně a muže, který mi s ničím nepomohl, ani nepracoval. Psychické i fyzické násilí se vrátilo zpět a bylo podpořené ještě alkoholem. Když bylo synovi devět měsíců, zaútočil i na něj. To pro mě byla poslední kapka a já odešla.”

Od odchodu od partnera je Barbora s Honzíkem stále sama, otec o syna nejeví žádný zájem, alimenty platí 1000 Kč, ale podle Barbory se na platbu nedá spolehnout. Barbora se navíc potýká se zdravotními problémy, které jí brání chodit do práce, což výrazně komplikuje její finanční situaci: “Už přes rok docházím do psychiatrické ambulance se středně těžkou depresivní poruchou, úzkostmi a strachem z lidí. Jsem na nemocenské a pobírám dávky hmotné nouze. Naše finanční situace je pro nás opravdu těžká”.

Jak jsme pomohli

  • Postel s matrací pro syna
  • Postel s matrací pro maminku
  • Vysavač
  • Oblečení pro syna
  • Freestyle koloběžka

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!