Maminka Barbora z Prachatic

You are here:
Splácím dluhy po bývalém partnerovi

Období pomoci: 

Listopad 2023 – únor 2024
Splácím dluhy po bývalém partnerovi.

Barbora (34 let) žije sama se svými dětmi Annou (16 let), Jaroslavem (7 let) a Emmou (5 let). Nejstarší Anička studuje v prvním ročníku obor kuchař – číšník. Ráda maluje, šije a tancuje. Jaroslav chodí do první třídy, baví ho plavání a učení. Emma navštěvuje školku, ráda si hraje s panenkami a maluje.

 

Trvalo tři roky než odešel z bytu

Otec Anny o dceru nikdy nejevil zájem, z tohoto důvodu není ani uveden v jejím rodném listě. S otcem Jaroslava a Emmy se Barbora seznámila v práci: “Byl to můj šéf. Zamilovala jsem se do něj a on do mě. Deset let jsem ho opravdu ze srdce milovala. Měla jsem růžové brýle a neviděla jsem, jak se chová.” Bývalý partner ovšem později o práci přišel a odmítal si najít novou. “Vše jsem musela platit pouze ze svých příjmů. Psychicky mě týral a také mě fyzicky napadal,” popisuje Barbora. Hádky podle ní byly na denním pořádku. Barbora proto chtěla od partnera odejít, ale neměla kam: “Trvalo tři roky, než opustil byt a navíc po sobě zanechal dluhy.”

 

Hrozilo odpojení od elektřiny 

 

Barbora pracuje jako prodavačka a má zažádáno o přídavky na děti. Otec alimenty platí jen občas a ne vždy v jejich plné výši. Barbora musí každý měsíc kromě běžných výdajů splácet dluhy na elektřině a odpadu, které jí zbyly po bývalém partnerovi. “Partner měl hradit poplatky za odvoz odpadu a zálohy na energie, ale po rozchodu jsem zjistila, že nic z toho neplatil,” dodává Barbora s tím, že právě proto jí zůstal vysoký dluh za elektřinu, od které jí hrozilo odpojení, a tak si vzala půjčku, aby ho mohla splatit. Aby Barbora vše zvládla, obrátila se s žádostí o radu a pomoc i na neziskové organizace: “Momentálně spolupracuji s neziskovou organizací Most naděje, která mi pomáhá s mou těžkou situací.”

 

 

My mamince fandíme, fanděte s námi!

Jak jsme pomohli

  • Drogerie (čistící prostředky, prášek na praní, sprchové gely, šampony pro děti, dámské hygienické potřeby, kosmetika)
  • Oblečení pro děti – dívčí vel. S, holčičí 128, chlapecké vel. 128/134 (zimní – oteplováky, kombinéza, svetr, šála, čepice, …)
  • Zimní boty pro děti – dívčí vel. 38 a 29, chlapecké vel. 31
  • Notebook pro dceru
  • Vitamíny pro děti

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!