Maminka Aneta z Břeclavska

You are here:
Nemůžu hledat práci, protože by se o Amálku neměl kdo postarat

Období pomoci: 

Červenec – září 2023
Aneta (28 let) je maminkou Amálky (2 roky). Na výchovu dcery je sama skoro půl roku, manžel od rodiny odešel dva měsíce po svatbě.

Manželé se podle Anetiných slov několikrát pokusili rodinný život obnovit, ale manžel pak vždy Anetu a malou Amálku zase opustil. Komunikace mezi nimi se úplně zastavila: “Nic o něm nevím, nejeví zájem, neodepisuje a ani nebere telefony,” říká Aneta. Žádost o rozvod zatím nepodala, ohledně alimentů a svěření Amálky do Anetiny péče snad soud rozhodne brzo.

 

Chybí prostředky na základní věci 

 

“Důvodem rozpadu rodiny byla manželova nevěra, lhaní a jeho naprostý nezájem o rodinu. Mně dělá všude dluhy a problémy. Když jsem se ho ptala, kdy mi přispěje na jídlo a oblečení pro malou, že to jen z rodičáku neutáhnu, začal mi vyhrožovat, že mi vezme malou a udělá mi ze života peklo,” dodává Aneta s tím, že jí manžel neplatí alimenty a chystá se tuto situaci řešit soudně. Anetina rodina Anetě občas pomáhá menší částkou, když může, ale není to pro ně jednoduché.

 

Amálka má ráda lego duplo, skládačky, kostky a knížky. Ještě nechodí do školky, a tak tráví většinu času se svou maminkou. Zatím žije Aneta s malou Amálkou u manželovy maminky a babičky, ale ráda by se nejpozději do roka odstěhovala. “Nemohou nám ale stále tak často vypomáhat, protože se starají ještě o manželovo dítě z předešlého vztahu. Amálka ještě nechodí do školky, a tak zatím nemůžu hledat práci, protože by se o Amálku neměl kdo postarat,” dodává Aneta a plánuje, že jakmile bude Amálka ve školce, chce si najít práci třeba v obchodě, ale hlavně, aby to bylo co nejblíž domovu, aby Amálku mohla doprovázet do školky. 

 

 

My mamince fandíme!

Jak jsme pomohli

  • Potraviny
  • Oblečení pro dceru – vel. 98/104 (trička, kalhoty)
  • Oblečení pro maminku – vel. XL/XXL (trička, kalhoty)
  • Dětská postel se zábranou
  • Matrace do postele 90×200

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!