Maminka Andrea ze Staňkova

You are here:
Dlouho jsem všechno zvládala, ale poslední rok je to čím dál těžší

Andrea (51 let) žije už dvanáct let sama se svými dcerami Klárou (19 let) a Adélou (17 let). Obě dcery studují a mají spoustu zájmů. Baví je sport, historie a zvířata. “S otcem dcer jsem se seznámila v roce 1993 prostřednictvím kamarádky. Náš vztah byl ze začátku pěkný, rozuměli jsme si,” říká na úvod svého vyprávění Andrea. 

 

Milenka a rozvod 

Andrea si dlouho myslela, že nemůže otěhotnět. Klára i Adéla byla plánovaná miminka, na která se rodiče těšili. “Ze začátku jsme prožívali pěkné období, ale postupem času to mezi mnou a partnerem začalo skřípat. Moc nechodil domů a spíše navštěvoval restaurace. Našel si milenku a ačkoliv jsem se snažila hledat jiné řešení, abych rodinu udržela, došlo po čase k rozvodu,” popisuje Andrea rodinný příběh.  

 

Naděje na novou práci

 

Bývalý manžel má na dcery platit alimenty, ale Andrea je po něm musí vymáhat exekučně. V listopadu loňského roku přišla o práci a poté nacházela jen nárazové přivýdělky. Nyní pobírá přídavky na děti a příspěvek na bydlení. A podle Andrey pomáhají i Klára s Adélou: “Dcery mají občasné brigády při studiu a přispívají.” Nyní Andrea nastupuje do nového zaměstnání jako telefonní operátorka. Věří, že se tak její situace opět zlepší. 

 

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Podpořit tuto maminku

Máte pouze 5 minut?

Podpořte splnění přání vybrané maminky zasláním částky.

Současně tím podpoříte jinou maminku samoživitelku z našeho projektu, která přání vaším jménem zajistí (10 % z věnované částky jde na zaměstnání samoživitelek v projektu Fandi mámám)

Poznámka: Platba jde na transparentní účet Fandi mámám, ze kterého uhradíme maminčino přání. V předmětu platby prosím ponechte jméno maminky, kterou chcete podpořit. Částku můžete navýšit dle Vašich možností. Děkujeme za podporu maminek samoživitelek!

Chcete se s maminkou osobně spojit a vybrat jí konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme.

Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněným přáním, ale také jí můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci.

Maminka Andrea ze Staňkova děkuje za pomoc

Vyberte položky, které chcete mamince poskytnout, případně vše napište do formuláře níže. Budeme rády, když uvedete své celé jméno a svůj telefon, usnadní to další domluvu. Děkujeme, Petra a Žaneta z Fandimamam.cz