Maminka Andrea ze Staňkova

You are here:
Dlouho jsem všechno zvládala, ale poslední rok je to čím dál těžší

Období pomoci: 

Říjen 2023 – leden 2024
Dlouho jsem všechno zvládala, ale poslední rok je to čím dál těžší.

Andrea (51 let) žije už dvanáct let sama se svými dcerami Klárou (19 let) a Adélou (17 let). Obě dcery studují a mají spoustu zájmů. Baví je sport, historie a zvířata. “S otcem dcer jsem se seznámila v roce 1993 prostřednictvím kamarádky. Náš vztah byl ze začátku pěkný, rozuměli jsme si,” říká na úvod svého vyprávění Andrea. 

 

Milenka a rozvod 

Andrea si dlouho myslela, že nemůže otěhotnět. Klára i Adéla byla plánovaná miminka, na která se rodiče těšili. “Ze začátku jsme prožívali pěkné období, ale postupem času to mezi mnou a partnerem začalo skřípat. Moc nechodil domů a spíše navštěvoval restaurace. Našel si milenku a ačkoliv jsem se snažila hledat jiné řešení, abych rodinu udržela, došlo po čase k rozvodu,” popisuje Andrea rodinný příběh.  

 

Naděje na novou práci

 

Bývalý manžel má na dcery platit alimenty, ale Andrea je po něm musí vymáhat exekučně. V listopadu loňského roku přišla o práci a poté nacházela jen nárazové přivýdělky. Nyní pobírá přídavky na děti a příspěvek na bydlení. A podle Andrey pomáhají i Klára s Adélou: “Dcery mají občasné brigády při studiu a přispívají.” Nyní Andrea nastupuje do nového zaměstnání jako telefonní operátorka. Věří, že se tak její situace opět zlepší. 

 

Jak jsme pomohli

  • Potraviny
  • Drogerie
  • Ložní povlečení
  • Dámské jízdní kolo vel. 26-28´´
  • Sada hrnců

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!