Maminka Andrea z Prahy

You are here:
Mám invalidní důchod, nemůžu si dovolit koupit věci, které bych potřebovala

Období pomoci: 

Říjen 2023 – leden 2024
Mám invalidní důchod, nemůžu si dovolit koupit věci, které bych potřebovala

Maminka Andrea (49 let) má tři dcery – Andreu (29 let), Michaelu (24 let) a Annu Josefu (13 let). Teď už však žije v jedné domácnosti pouze s nejmladší Annou Josefou. Každá z dcer má jiného otce.

 

Násilí ve vztahu 

“Můj první vztah začal rovnou svatbou, protože tak rozhodli rodiče. Mám z něho dceru Andreu, která žije už od patnácti let sama. Tento vztah byl špatný, násilí v něm ale nebylo.” Druhého partnera Andrea poznala díky kamarádce. Partner ovšem podle Andrey holdoval alkoholu a byl agresivní: “S druhým partnerem jsem byla pouze tři roky, než nás opustil. Mám s ním dceru Michaelu. V tomto vztahu už bylo i násilí a partner hodně pil. Na dceru nikdy neplatil výživné a ani se o ni nezajímal. Když něco vydělal, vše utratil na automatech.” 

 

Partner skončil v léčebně 

Ani další vztah, díky kterému má Andrea třetí dceru, nebyl ideální a velmi brzy skončil: “Můj poslední partner byl psychicky nemocný, trpěl paranoidní schizofrenií. Jeho záchvaty často končily mým útěkem, nakonec jsem se ale vždy vrátila. Jeho poslední scéna pro mě byla tzv. poslední kapkou. Naši společnou a mou poslední dceru Annu chtěl v jejích necelých dvou letech uhodit o zem. Tehdy zasáhla moje starší dcera, která mu dala na výběr, že buď zavolá policii, nebo záchranku. Nakonec ho odvezli do léčebny. Dcera ho nemá ani v rodném listě, nechci ho uvádět kvůli jeho psychopatickým sklonům.” 

 

V současné době žije Andrea s nejmladší dcerou v bytě od magistrátu, kde jsou spokojené.

Andrea je v  invalidním důchodu. Její příjem tvoří pouze přídavky na děti, příspěvek na bydlení a právě invalidní důchod, proto si nemůže dovolit spoustu věcí, které by potřebovala.

 

My mamince fandíme, fanděte s námi!

Jak jsme pomohli

  • Trvanlivé potraviny
  • Drogerie (prací gel, hygienické potřeby)
  • Rozkládací pohovka (160×200 cm, šedá nebo černá barva, univerzální roh)
  • Sportovní obuv pro dceru vel. 38,5
  • Výtvarné potřeby (pastelky, tempery, bílé papíry A4)

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!