Maminka Andrea z Prahy

You are here:
Mám invalidní důchod, nemůžu si dovolit koupit věci, které bych potřebovala

Maminka Andrea (49 let) má tři dcery – Andreu (29 let), Michaelu (24 let) a Annu Josefu (13 let). Teď už však žije v jedné domácnosti pouze s nejmladší Annou Josefou. Každá z dcer má jiného otce.

 

Násilí ve vztahu 

“Můj první vztah začal rovnou svatbou, protože tak rozhodli rodiče. Mám z něho dceru Andreu, která žije už od patnácti let sama. Tento vztah byl špatný, násilí v něm ale nebylo.” Druhého partnera Andrea poznala díky kamarádce. Partner ovšem podle Andrey holdoval alkoholu a byl agresivní: “S druhým partnerem jsem byla pouze tři roky, než nás opustil. Mám s ním dceru Michaelu. V tomto vztahu už bylo i násilí a partner hodně pil. Na dceru nikdy neplatil výživné a ani se o ni nezajímal. Když něco vydělal, vše utratil na automatech.” 

 

Partner skončil v léčebně 

Ani další vztah, díky kterému má Andrea třetí dceru, nebyl ideální a velmi brzy skončil: “Můj poslední partner byl psychicky nemocný, trpěl paranoidní schizofrenií. Jeho záchvaty často končily mým útěkem, nakonec jsem se ale vždy vrátila. Jeho poslední scéna pro mě byla tzv. poslední kapkou. Naši společnou a mou poslední dceru Annu chtěl v jejích necelých dvou letech uhodit o zem. Tehdy zasáhla moje starší dcera, která mu dala na výběr, že buď zavolá policii, nebo záchranku. Nakonec ho odvezli do léčebny. Dcera ho nemá ani v rodném listě, nechci ho uvádět kvůli jeho psychopatickým sklonům.” 

 

V současné době žije Andrea s nejmladší dcerou v bytě od magistrátu, kde jsou spokojené.

Andrea je v  invalidním důchodu. Její příjem tvoří pouze přídavky na děti, příspěvek na bydlení a právě invalidní důchod, proto si nemůže dovolit spoustu věcí, které by potřebovala.

 

My mamince fandíme, fanděte s námi!

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Podpořit tuto maminku

Máte pouze 5 minut?

Podpořte splnění přání vybrané maminky zasláním částky.

Současně tím podpoříte jinou maminku samoživitelku z našeho projektu, která přání vaším jménem zajistí (10 % z věnované částky jde na zaměstnání samoživitelek v projektu Fandi mámám)

Poznámka: Platba jde na transparentní účet Fandi mámám, ze kterého uhradíme maminčino přání. V předmětu platby prosím ponechte jméno maminky, kterou chcete podpořit. Částku můžete navýšit dle Vašich možností. Děkujeme za podporu maminek samoživitelek!

Chcete se s maminkou osobně spojit a vybrat jí konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme.

Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněným přáním, ale také jí můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci.

Maminka Andrea z Prahy děkuje za pomoc

Vyberte položky, které chcete mamince poskytnout, případně vše napište do formuláře níže. Budeme rády, když uvedete své celé jméno a svůj telefon, usnadní to další domluvu. Děkujeme, Petra a Žaneta z Fandimamam.cz