Maminka Andrea z Broumova

You are here:
Pohřeb jsem dcerce musela vystrojit sama.

Období pomoci: 

Listopad 2021 – březen 2022
Andrea (42 let) je sama na dvojčata Alexe a Andreu (16 let). S bývalým manželem žila s přestávkami sedm let: “Náš vztah byl komplikovaný. Když se nám narodila první dcera Zdenička, byly jí dva měsíce a on utekl do zahraničí. Nechal mě samotnou v nejtěžším období, kdy dcera měla plicní fibrózu a ve třinácti měsících zemřela na zástavu srdce. Když se vrátil, nakonec jsem mu odpustila a brzy jsem znovu otěhotněla a porodila dvojčata Alexe a Andrejku. Netrvalo to dlouho a on opět utekl. Dětem byly tehdy tři měsíce. Brzy jsem zjistila, že je zapletený do krádeží a do půl roku mi od něho přišel dopis z vězení.”

Andrea požádala o rozvod, protože pochopila, že jejich vztah nemá budoucnost: “Přestaly mě bavit jeho úlety a nejvíc mi vadilo, že neměl zájem o své vlastní děti. A když jsem pak zjistila, že bere drogy, rozhodla jsem se to skončit.”

Nezájem otce
Bývalý manžel se podle Andrey o své děti nezajímá: “Nemluvíme spolu od doby, kdy dětem bylo zhruba sedm let. Bývalý manžel všude vykládá, že jsem mu zakázala styk s dětmi. Dokonce se chtěl vzdát otcovské povinnosti, to ale pak dceři zapřel a ze mě udělal lhářku. Domluvit se s ním na ničem nejde, teď dluží alimenty za jeden měsíc a když mu dcera napsala, ještě na ni byl ošklivý.”

Invalidní důchod a poloviční úvazek
Andrea žije z invalidního důchodu a na poloviční úvazek chodí do práce: “Z toho musím poplatit nájem, energie, internet, drogerii a jídlo. Teď děti půjdou do učení a já se bojím, že to finančně neutáhnu.” Andree je navíc líto, že nemá na to, aby dětem dopřála to, co každá máma svým dospívajícím dětem: “Andrejka má ráda kosmetiku, účesy, módu a tanec. Alex zase sport a playstation. Na nic z toho mi ale nezbývá. Ráda bych jim dopřála taky něco pěkného.”

Jak jsme pomohli

  • Potraviny 
  • Drogerie
  • Víceúčelový vysavač
  • Notebook 
  • Sušička na prádlo

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!