Maminka Alena z Ostravy

You are here:
S dcerou spíme na zemi na matraci

Období pomoci: 

Listopad 2023 – leden 2024
S dcerou spíme na zemi na matraci

Alena (34 let) vychovává sama dceru Lucii (14 let) a syna Pavla (2 měsíce). Z posledního vztahu s otcem syna odešla kvůli domácího násilí.

 

Partner o dceru nejevil zájem

Otce dcery poznala Alena v práci: “Žili jsme spolu pět let. Rok po dceřině narození jsme se ale rozešli, protože jsme se neshodli na tom, co je v životě důležité.” Pro Alenu byla tím nejpodstatnějším dcera, o kterou pečovala, zatímco partner se rodině příliš nevěnoval. “Alimenty na dceru platí, ale je to částka, která nepokryje ani svačiny do školy. S dcerou je v telefonickém kontaktu,” popisuje současnou situaci Alena. 

 

Po napadení v těhotenství skončila v nemocnici

Alenin druhý vztah, z něhož má novorozeného syna Pavlíka, trval čtyři roky. Podle Aleny během nich docházelo k psychickému a fyzickému týrání: “Partner mě napadl i v těhotenství. Dvakrát jsem po jeho napadení musela být hospitalizována.” Alena s dcerou následně partnerův byt, ve kterém do té doby společně žili opustila a na partnera podala trestní oznámení. Sehnat nový byt bylo pro Alenu složité. “Jediné vybavení, které jsem měla, bylo pro miminko. Jsem v tíživé finanční situaci, nemám ani postel. S dcerou teď spíme na zemi na matraci,“ popisuje Alena, jejíž aktuální příjem tvoří kromě rodičovského příspěvku a výživného na dceru pouze sociální dávky. “Otec Pavlíka o syna nejeví zájem,” dodává Alena a bude na něj proto podávat žalobu o určení otcovství. 

 

Dcera Lucie se nyní věnuje přípravě na přijímací zkoušky na střední školu a těší se z malého brášky.

 

 

My mamince fandíme, fanděte s námi!

Jak jsme pomohli

  • Potraviny
  • Drogerie
  • Postel 140 x 200 cm
  • Matrace 140 x 200 cm
  • Potřeby do domácnosti 

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!