Maminka Alena z Ostravy

You are here:
S dcerou spíme na zemi na matraci

Alena (34 let) vychovává sama dceru Lucii (14 let) a syna Pavla (2 měsíce). Z posledního vztahu s otcem syna odešla kvůli domácího násilí.

 

Partner o dceru nejevil zájem

Otce dcery poznala Alena v práci: “Žili jsme spolu pět let. Rok po dceřině narození jsme se ale rozešli, protože jsme se neshodli na tom, co je v životě důležité.” Pro Alenu byla tím nejpodstatnějším dcera, o kterou pečovala, zatímco partner se rodině příliš nevěnoval. “Alimenty na dceru platí, ale je to částka, která nepokryje ani svačiny do školy. S dcerou je v telefonickém kontaktu,” popisuje současnou situaci Alena. 

 

Po napadení v těhotenství skončila v nemocnici

Alenin druhý vztah, z něhož má novorozeného syna Pavlíka, trval čtyři roky. Podle Aleny během nich docházelo k psychickému a fyzickému týrání: “Partner mě napadl i v těhotenství. Dvakrát jsem po jeho napadení musela být hospitalizována.” Alena s dcerou následně partnerův byt, ve kterém do té doby společně žili opustila a na partnera podala trestní oznámení. Sehnat nový byt bylo pro Alenu složité. “Jediné vybavení, které jsem měla, bylo pro miminko. Jsem v tíživé finanční situaci, nemám ani postel. S dcerou teď spíme na zemi na matraci,“ popisuje Alena, jejíž aktuální příjem tvoří kromě rodičovského příspěvku a výživného na dceru pouze sociální dávky. “Otec Pavlíka o syna nejeví zájem,” dodává Alena a bude na něj proto podávat žalobu o určení otcovství. 

 

Dcera Lucie se nyní věnuje přípravě na přijímací zkoušky na střední školu a těší se z malého brášky.

 

 

My mamince fandíme, fanděte s námi!

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Podpořit tuto maminku

Máte pouze 5 minut?

Podpořte splnění přání vybrané maminky zasláním částky.

Současně tím podpoříte jinou maminku samoživitelku z našeho projektu, která přání vaším jménem zajistí (10 % z věnované částky jde na zaměstnání samoživitelek v projektu Fandi mámám)

Poznámka: Platba jde na transparentní účet Fandi mámám, ze kterého uhradíme maminčino přání. V předmětu platby prosím ponechte jméno maminky, kterou chcete podpořit. Částku můžete navýšit dle Vašich možností. Děkujeme za podporu maminek samoživitelek!

Chcete se s maminkou osobně spojit a vybrat jí konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme.

Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněným přáním, ale také jí můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci.

Maminka Alena z Ostravy děkuje za pomoc

Vyberte položky, které chcete mamince poskytnout, případně vše napište do formuláře níže. Budeme rády, když uvedete své celé jméno a svůj telefon, usnadní to další domluvu. Děkujeme, Petra a Žaneta z Fandimamam.cz