Maminka Tereza z Chlumce

„Pokoušela jsem se udržet rodinu, ale pak jsem řekla dost.“

V lednu 2021 jsme zveřejnili příběh Terezy a jejích třech dcer – Diany, Vanesky a Terezky.

Příběh Terezy, se kterým se přihlásila do projektu

Dcerku Dianu měla Tereza za svobodna, otec dcery ji opustil v době, kdy byla těhotná. Další dvě dcery jí přineslo manželství, které bohužel nevydrželo. “Manžel nikdy nechodil pořádně do práce, stále jsem ho zkoušela motivovat, ať si práci najde. Ani narození dětí ho nezměnilo. Manžel mě několikrát podvedl a zažila jsem i domácí násilí. Tím, že jsme bydleli v Německu, tak jsem to ani nemohla nahlásit na policii, protože neumím německy. Neměla jsem s ním dobré zázemí. Co se narodila nejmladší dcerka, tak mezi námi začaly největší problémy. Pokoušela jsem se rodinu udržet, ale pak přišel zlom, kdy jsem řekla dost. “

Chybí postele na spaní
Po naléhání rodiny se Tereza s dětmi vrátila do Čech. K tomu Tereza říká: ”Od března bydlím v novém pronajatém bytě. Mám ho velmi skromně vybavený. Chybí mi pro dcery postele, prozatím spíme na manželské posteli a sedačce. Nemám žádné skříně na uložení věcí. Také bych ocenila pracovní stůl, aby si dcery měly kde dělat úkoly. Kdybych měla pro dcerku školku, tak bych ráda nastoupila do práce, a to třeba hned, jenže ve školce v tuto chvíli není místo.”

Děti jsou bez zájmových kroužků, nejsou na ně peníze
Veškeré její příjmy plynou z přídavků na děti, příspěvku na bydlení, hmotné nouze a alimentů, které určil soud, ale Tereza je do otce dětí nedostává pravidelně, nemůže se tak na ně spolehnout. Příjmy pokryjí výdaje na bydlení, na pár kousků oblečení a školní pomůcky. Další peníze spolkne jídlo, drogerie a další náklady na život matky a tří dětí. Tereza by ráda poslala děti i do kroužků. Diana by chodila na tanec, Vanessku baví balet a Terezka by šla nejspíš do výtvarného kroužku. Jenže to maminka dětem momentálně dopřát nemůže.

My Tereze fandíme!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Pro maminku Terezu jsme sehnali:

  • Trvanlivé potraviny
  • Drogerii
  • Patrovou postel
  • Postel 90×200 cm
  • Šatní skříň

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!