Potřebuji právní radu nebo pomoc se zastupováním u soudu.

You are here:

Informace můžete čerpat jak ze státních institucí, tak z neziskových organizací. Některé organizace své služby nabízejí zdarma, u některých se platí.

Aperio

Nezisková organizace, která pomáhá rodičům v mnoha situacích. Provozují poradny, kurzy, poskytují podporu. Mají i právní poradnu. Nic za ni neplatíte.

www.aperio.cz/poradna/

Informace můžete čerpat jak ze státních institucí, tak z neziskových organizací. Některé organizace své služby nabízejí zdarma, u některých se platí.

Aperio 

Nezisková organizace, která pomáhá rodičům v mnoha situacích. Provozují poradny, kurzy, poskytují podporu. Mají i online právní poradnu. Nic za ni neplatíte. Působí v celé ČR.

Poradny Aperio 

Advokáti 

Profesionálové, kteří poskytují právní služby. Třeba pokud chcete podat žádost o rozvod, řešíte spory se sousedem, potřebujete návrh na určení otcovství nebo na zvýšení alimentů. Za jejich služby se platí. Lidé, kteří si nemůžou advokáta dovolit, můžou požádat o bezplatnou pomoc. Pokud už se soudíte, můžete říct soudu, že potřebujete advokáta, ale nemáte peníze na jeho odměnu. Soud to posoudí a může vám advokáta určit. Za jeho služby pak neplatíte.

Pokud se nesoudíte a jen potřebujete radu, advokátní komora zajišťuje buď bezplatné krátké právní porady nebo i bezplatné zastoupení advokátem pro lidi, kteří nemají peníze na zaplacení advokáta. 

Seznam advokátů celá ČR 

Formulář – žádost o krátkou poradu 

Formulář – žádost o bezplatného advokáta 

Ministerstvo spravedlnosti – obecný přehled možností 

Dlouhý přehled možností právní pomoci zpracovalo Ministerstvo spravedlnosti.

Přehled právní pomoci