Mám problémy s bydlením, nemůžu najít nebo nemám na kauci

You are here:

Máte několik možností. Pomoct vám může buď státní instituce (policie, úřady), nebo neziskové organizace. Zde nabízíme několik tipů. 

 

Women for women (projekt Bydlím, tedy jsem)

Organizace, která pomáhá prověřeným samoživitelům a samoživitelkám v tíživé situaci, třeba když potřebují bydlení. Mohou poskytnout kauci až 25.000 Kč. Působí v celé ČR.

Kauce na bydlení 

 

Charita

Organizace, která pomáhá lidem v nouzi v mnoha životních situacích. Provozují azylové domy nebo poskytují poradenství. Konkrétní služby můžete hledat podle místa svého bydliště. Kontakty na další možnosti pomoci s bydlením: 

Charita – bydlení 

 

Úřad práce

Při hledání nového bydlení dávejte si pozor, jestli jde o nájemní nebo podnájemní smlouvu a jaké jsou podmínky – poraďte se na Úřadu práce (Úřady práce – Jižní Čechy), abyste měly nárok na příspěvky na bydlení. U družstevních bytů jde téměř vždy o podnájem.

 

Dávky mimořádné okamžité pomoci

Pokud se stěhujete a potřebujete pomoc s kaucí nebo jiným jednorázovým výdajem na bydlení, můžete požádat o dávku mimořádné okamžité pomoci na Úřadu práce (Úřady práce – Jižní Čechy). Formulář žádosti najdete zde. Žádost podáváte na Úřadu práce, v místě, kde bydlíte. Nemusí to být místo trvalého bydliště.

Dávka mimořádné pomoci