Jak najít práci?

You are here:

Člověk v tísni 

Člověk v tísni je neziskovka, která pomáhá potřebným v mnoha oblastech. Nabízí i komplexní poradenství lidem, kteří si už neumí poradit sami, včetně kariérního poradenství (převážně pro lidi, co s prací začínají).  V Jihomoravském kraji nemají pobočku, nejblíže jsou na Olomoucku.

Člověk v tísni – poradna

 

Aperio 

Nezisková organizace, která pomáhá rodičům v mnoha situacích. Provozují poradny, kurzy, poskytují podporu rodičům samoživitelům. Působí v celé ČR.

Poradny Aperio

 

M.arter

Pořádá kombinovaný  online a offline program pomoci s prací. Online část je na dva měsíce, osm setkání po dvou hodinách každé. Osobní setkání se konají v Praze a je zajištěno hlídání dětí. Celý program je bezplatný.

Marter

M.arter také nabízí propojení se zaměstnavateli. Pokud hledáte práci na částečný úvazek, s možností home office, flexibilní pracovní dobou nebo přivýdělek jako OSVČ, můžete se zaregistrovat do „databáze práce“ a najít práci, kterou lze skloubit s mateřstvím a rodinou.

Více zde.

Úřady práce 

Zprostředkovávají zaměstnání. 

Úřady práce – Jihomoravský kraj 

Advokátní komora 

Advokáti připravili brožuru s informacemi o hledání práce. Je určená pro děti z dětských domovů, ale použít jí může každý. 

Brožura To dáš