Nejčastější dotazy

Jak dlouho bude můj příběh a seznam přání na webu?

Nejprve vás zařadíme do sekce “aktuální příběhy maminek”, kde jsou samoživitelky, které mají aktuální seznam přání. Na této stránce bude váš příběh do chvíle, než se podaří sehnat všechny položky ze seznamu přání. Pak váš příběh přesuneme do sekce “komu jsme pomohli”. I tak vám ale lidé mohou nadále pomáhat, např. nabídkou dlouhodobého dárcovství.

Jakým způsobem a kdy dostanu věci, které si napíšu na seznam přání?

Projekt Fandi mámám funguje na ojedinělém principu dárcovství – zprostředkujeme dárci, který vám bude chtít pomoci, kontakt na vás a vy se s ním již sama domluvíte na podrobnostech darované věci a na předání. Pak od vás budeme už jen požadovat zpětnou vazbu – vyfotit se s darovanými věcmi a napsat nám pár slov k proběhlé pomoci.

Jak dlouho musím být samoživitelka, abych se mohla projektu zúčastnit?

Nemáme stanovený žádný časový limit. Pokud správně vyplníte přihlašovací formulář a doložíte všechny potřebné dokumenty, můžete být zařazena do projektu.

Musím poskytnout fotku sebe a svých děti?

Pokud z nějakého důvodu fotografii sebe a svých dětí nemůžete, nebo nechcete zveřejňovat, dejte nám o tom vědět. Je možné vás zařadit do projektu i bez toho. Celý tým Fandi mámám považuje maminky samoživitelky za hrdinky, a proto chceme právě zveřejňováním příběhů s konkrétními tvářemi na toto poukázat. Už nechceme, aby se na samoživitelky koukalo skrz prsty a vy nám s tím můžete pomoci. Ze zkušenosti také víme, že fotografie zvyšuje vždy míru pomoci od dárců, jelikož se s vaším příběhem více ztotožní.

 

Co všechno si můžu napsat na seznam přání?

Napište si cokoli, co vám může pomoci ve vaší nelehké situaci. Může se jednat o potraviny, drogerii, kojenecké potřeby, nábytek, spotřebiče, oblečení, hračky, sportovní potřeby, školní pomůcky apod. Můžete si přát i něco pro sebe nebo pro děti, po čem toužíte, ale nemůžete si to dovolit,  např. výlet, knížku, lístky do kina nebo divadla  apod.

Jsem otec samoživitel, můžu se přihlásit?

Chápeme, že jste ve složité situaci, nicméně náš projekt je určený primárně pro ženy. Je to z toho důvodu, že maminek samoživitelek je mnohem víc a také proto, že se snažíme změnit pohled společnosti na samoživitelky , která se na ně stále dívá skrz prsty. Doporučujeme obrátit se na jiné neziskové organizace, které nabízí program pomoci pro samoživitele a jejich děti jako např. Aperio nebo Patron dětí. Děkujeme za pochopení.

Chci se přihlásit

Vyplnění přihlašovacího formuláře vám zabere zhruba 15 minut. Kopii formuláře vám zašleme na vámi zadaný mail. Jakmile k nám vyplněný formulář dorazí, v co nejbližší možné době se s vámi spojíme a doladíme detaily vaší účasti. Pokud bude vše probíhat hladce a dodáte vše potřebné, co k přihlášení potřebujeme, můžeme váš příběh a seznam přání zveřejnit na webových stránkách již do 14 dnů od prvního kontaktu s námi.

Kontaktujte nás

nabormaminek@fandimamam.cz