Nesoudíme, pomáháme!

Fanděte s námi maminkám samoživitelkám

Projekt „Fandi mámám” zprostředkovává konkrétní materiální pomoc maminkám samoživitelkám a jejich dětem, a to na základě jejich konkrétních potřeb a přání – od plenek, přes aktovku do školy až třeba po pračku (věci jak nové, tak i z druhé ruky). Zprostředkováváme i poradenství, a to v oblasti alimentů, rodinného práva a dalších problematik, se kterými se maminky potýkají.
Současně se prostřednictvím jednotlivých příběhů maminek snažíme medializací upozorňovat na problematiku samoživitelství.

Příběhy maminek samoživitelek

Jednou z prvních samoživitelek, které projekt Fandi mámám pomáhal, byla Ivana z Chomutova, která sama vychovává syna Augustýnka. Ivana zažila domácí násilí a po osmi letech vztahu se kvůli tehdy rok a půl starému synovi rozhodla od násilnického manžela odejít. Jelikož byla na mateřské a otec Augustýnka neplatil alimenty, po zaplacení nutných výdajů zůstalo Ivaně 50 korun na den. Náš projekt jí pomohl nejen materiálně, ale i psychicky. Dnes Ivana pracuje na částečný úvazek v bance, Augustýnek chodí do školky a oběma se daří lépe. Podívejte se na vzkaz od Ivany ostatním maminkám samoživitelkám!

Ivana z Chomutova byla jednou z prvních pěti maminek samoživitelek, které se nebály zveřejnit svůj příběh a přihlásit se do našeho projektu FANDI MÁMÁM. "Děkujeme Ivano, že jsi nám věřila a fandíme Ti!"Celý příběh Ivany a jejího syna si můžete přečíst na www.fandimamam.cz/#komu-jsme-pomohli

Zveřejnil(a) FANDI MÁMÁM dne Pátek 28. července 2017

Jak pomáháme? Konkrétně, transparentně, materiálně

Z přihlášených maminek vybereme ty, které splní podmínky pro přijetí do projektu. Jejich příběhy a seznamy přání zveřejníme na našem webu a zprostředkujeme materiální pomoc mezi dárcem a maminkou. Každý dárce ví, komu pomáhá.  

Současně se prostřednictvím jednotlivých příběhů maminek snažíme medializací upozorňovat na problematiku samoživitelství.