Maminka Zuzana ze Studénky

You are here:
Partner mě v těhotenství fyzicky napadal

Zuzana (26 let) je po porodu dcery Stelly (4 měsíce) na všechno sama. Od partnera odešla v závěru těhotenství, během kterého čelila násilí.

 

Domácí násilí

S otcem dcery se Zuzana poznala před čtyřmi lety přes kamarádku: “Vyhledal si mě na sociální síti a spřátelili jsme se. Po dvou letech jsme spolu začali chodit a bylo to hezké.” Když ovšem Zuzana přišla do jiného stavu, partner jí rázem začal vše zakazovat: “Byl paranoidní a prohledával mi věci. Poprvé mě zbil tak, že jsem skončila v nemocnici. Strašně jsem se ho bála, takže jsem vždy udělala všechno, co chtěl. Ani to ale nestačilo. Fyzické napadání i přesto pokračovalo dál,” vypráví Zuzana. 

 

Strach z bývalého partnera

V sedmém měsíci těhotenství nabídla Zuzaně známá pronájem bytu. Zuzana sebrala odvahu a od partnera odešla. “Věděla jsem, že od něj kvůli malé musím pryč. Stále se však bojím, že nás najde,” vyjadřuje Zuzana svojí velkou obavu. Otec dcery není uveden v rodném listě. 

 

Nedostatek peněz na základní věci 

Zuzanin příjem tvoří rodičovský příspěvek, přídavek na dítě a příspěvek na bydlení. Veškerou péči nyní věnuje Stellince. “Jsem v situaci, kdy mi nezbývají žádné peníze na základní věci pro dceru. Nevím, kde pro ni seženu mlíčko na další den,” zoufá Zuzana.

 

 

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Podpořit tuto maminku

1. varianta

Máte pouze 5 minut?

Podpořte vybranou maminku zasláním finanční částky a my to za vás zařídíme!

Současně tím podpoříte rozvoj projektu Fandi mámám a zaměstnávání samoživitelek. 15% z věnované částky využijeme na zajištění zprocesování pomoci. 

 
2. varianta

Osobní varianta pomoci

Chcete se s maminkou osobně spojit a zajistit pro ni konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme. Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněním přání, ale také ji můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci. Záleží na vás, zda mamince věci zašlete nebo dovezete a osobně předáte. Děkujeme.

Máte pouze 5 minut?

Podpořte splnění přání vybrané maminky zasláním částky.

Současně tím podpoříte jinou maminku samoživitelku z našeho projektu, která přání vaším jménem zajistí (10 % z věnované částky jde na zaměstnání samoživitelek v projektu Fandi mámám)

Poznámka: Platba jde na transparentní účet Fandi mámám, ze kterého uhradíme maminčino přání. V předmětu platby prosím ponechte jméno maminky, kterou chcete podpořit. Částku můžete navýšit dle Vašich možností. Děkujeme za podporu maminek samoživitelek!

Chcete se s maminkou osobně spojit a vybrat jí konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme.

Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněným přáním, ale také jí můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci.

Maminka Zuzana ze Studénky děkuje za pomoc

Vyberte položky, které chcete mamince poskytnout, případně vše napište do formuláře níže. Budeme rády, když uvedete své celé jméno a svůj telefon, usnadní to další domluvu. Děkujeme, Petra a Žaneta z Fandimamam.cz