Maminka Zuzana z Kroměříže

You are here:
Vztah poznamenal alkohol, drogy a domácí násilí.

Období pomoci: 

Listopad 2021 – únor 2022
Zuzana (33 let) žije po rozvodu sama se synem Jakubem (11 let).

“Exmanžela jsem poznala velmi mladá. Byla to láska na první pohled. Já tenkrát pracovala jako mistrová za krásné peníze. On taky pracoval. Všechno bylo zalité sluncem, ale to se všechno změnilo asi po třech letech, kdy najednou přestal chodit do práce, vymlouval se a lhal. Pod výhružkou rozvodu se na pár měsíců uklidnil a vše se zdálo v pořádku. Nebo aspoň já si to myslela. Když přišel výplatní termín a s tím i placení nájmu a inkasa, zjistila jsem, že opět práci nemá. Nedlouho na to jsem otěhotněla a na nějakou dobu se vše spravilo. Postupem času ale začal brát drogy, takže doma byly hádky, chyběly peníze a došlo i na domácí násilí a psychickou šikanu. Největší zlom nastal, když jsem jednou přišla domů dříve z práce a on mlátil syna. Tehdy jsem se definitivně rozhodla, že od něj uteču.”

Kvůli splácení insolvence moc peněz nezbývá

Po odchodu od manžela Zuzana požádala o rozvod, avšak netušila, co všechno se na ni po rozpadu manželství najednou navalí a co vše zjistí: “Synovi bylo sedm let, když jsme se rozvedli, ale již rok předtím jsme spolu nežili. Postupně jsem zjistila, že nadělal dluhy na moje jméno, neplatil nájem a okradl mě o vše. Jelikož jsem nezvládala všechno platit, musela jsem do insolvence.”

Zuzana momentálně pracuje v nemocnici jako uklízečka. Po zaplacení nájmu, inkasa a insolvence jí zbyde cca 2 500 Kč, někdy více, někdy méně. Alimenty na syna nedostává, i když na exmanžela několikrát podala trestní oznámení kvůli neplacení: “Každý měsíc se musím rozhodnout, jestli koupím jídlo, synovi oblečení, boty nebo zaplatím brýle, nedoplatky nebo koupím hygienu. A tak je to každý měsíc.”

Syn je konečně v pohodě

I když to Zuzana se synem Jakubem nemá jako samoživitelka lehké, je ráda, že po tom, co si prožil, je konečně v klidu a pohodě: “Kubík začal chodit do 5.třídy, má rád hry, chce být youtuber a má rád lego.”

Jak jsme pomohli

  • Potraviny 
  • Drogerie 
  • Postel pro syna 
  • Herní židle
  • Notebook pro syna 

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!