Maminka Xenie z Prahy

You are here:
Víc než fyzické bití mě bolelo to, že už mě nemiluje.

Období pomoci: 

Prosinec 2022 – leden 2023
Xenie (44 let) zůstala sama se dvěma dětmi – Agátkou (8 let) a Eliáškem (7 let). Od manžela utekla, protože ji fyzicky i psychicky týral.
“S bývalým manželem jsem se seznámila přes jednu paní, ke které jsem si jela pro svá koťata. Byla to taková starší, iniciativní paní, která mě postavila před hotovou věc. Divila se, jak může tenkrát tak hezká holka nemít muže. Později mi oznámila, že pro mě má manžela. Nejprve mě manžel moc nepřitahoval, ale později se něco stalo, já jsem cítila, že s ním můžu fungovat a tehdy jsem se do něj zamilovala. Po svatbě mi manžel líčil své problémy s agresí, které měl za mlada a já se tomu smála. Po nějaké době, když domácí násilí začalo, jsem si na vše to, co mi říkal, vzpomněla,” popisuje Xenie, jak v jejím manželství začalo domácí násilí. Od manžela mě odvedli moji bratři. “Věci se začaly komplikovat, když mladšímu Eliáškovi bylo asi dva a půl roku. Od manžela začaly výpady hněvu, třeba mě chytil pod krkem, ale nezmáčkl, až později, když byly děti větší, se vše stále stupňovalo – ponižování, bití, atd. Já jsem přitom byla hodná a i přes to, že mě bil, jsem ho měla ráda. Nakonec mě a děti od manžela odvezli moji bratři. Nebýt jich, nevím, jak by to celé dopadlo. S manželem se nadále snažím vycházet kvůli dětem, ony jsou pro mě to nejdůležitější a nejdražší, co mám.” Naštěstí otec platí mamince alespoň alimenty, dále mamince pomáhá její invalidní důchod a hmotná nouze.

Jak jsme pomohli

  • Vysavač
  • Komoda Ikea
  • Potraviny
  • Drogerie
  • Výtvarné potřeby

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!