Maminka Vladislava z Klatov

You are here:
Opustil nás kvůli nové známosti.

Období pomoci: 

Listopad 2021 – leden 2022
Vladislava (56 let) je samoživitelkou posledních osm let a stará se o dvojčata Veroniku a Vojtěcha (17), předtím žili nějakou dobu u otce.

“S otcem dětí nežiji už dlouho. Pracovali jsme spolu u jedné úklidové firmy a tam jsme se poznali. Náš vztah se vyvíjel hezky, po pár měsících jsem otěhotněla a zjistila, že čekám dvojčata. Nedlouho po tom otce dětí zavřeli za zpronevěru peněz v jedné firmě, o čemž jsem vůbec nevěděla. Zavřeli ho v říjnu 2004, dvojčata se narodila v prosinci toho samého roku. Čekala jsem na něj, až ho pustí. Vrátil se, když dětem byl rok. Společně jsme se nastěhovali do bytu 3+1 a já se těšila na společnou budoucnost. Bohužel jsem ale veškeré náklady hradila já a partner se o nás skoro nestaral. Posledním důvodem k našemu rozchodu byla jeho nová známost. O děti se nezajímal a nezajímá,” vypráví Vladislava peripetie spojené se vztahem s otcem svých dětí.

Otec přestal platit výživné

Vladislava sice pracuje, ale momentálně se ocitla ve finanční krizi: “Pracuji už rok a půl jako uklízečka a dokud jsem dostávala výživné, s penězi jsme vycházeli. Otec dětí ale teď přestal platit, tvrdí, že je bez práce a platit nemůže. Z toho důvodu jsem se dostala do finanční tísně. Zaplatím nájem na sociální ubytovně, kde bydlíme, něco málo nakoupím. Teď ale hlavně potřebuju peníze na věci dětem do školy. Dcera Veronika navštěvuje druhým rokem střední školu, obor kuchař číšník a syn Vojta nastoupil do prvního ročníku jako farmář, ale je pomalejší, chodil do školy pro slabší žáky. Oba potřebují vybavení. Bohužel zároveň ještě splácím půjčku z minulosti. Kromě své výplaty nyní pobírám pouze přídavky na děti, ale na otce dětí budu podávat exekuci.”

Jak jsme pomohli

  • Drogerie 
  • Trvanlivé potraviny
  • Vlna a bavlna na háčkování a pletení
  • Oblečení a boty pro děti
  • Oblečení a boty pro maminku

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!