Maminka Veronika z Hradce Králové

You are here:
Byla jsem s dětmi pořád sama

Veronika (33 let) žije sama se syny Tobiášem (4 roky) a Matějem (2,5 roku). Svého partnera a otce dětí opustila před dvěma lety kvůli alkoholu a drogám. Veronika vyrůstala společně se sestrou v dětském domově. Dodnes k sobě mají blízko a jsou si oporou. 

 

Denně holdoval alkoholu a marihuaně

S partnerem se Veronika poznala v zaměstnání, kam nastoupila hned po škole. “Jako firma jsme měli různé akce, na nichž jsme se potkávali. Nebyla to láska na první pohled, ale trávili jsme spolu čím dál víc času, až jsme se k sobě po půl roce nastěhovali. Už v té době to mezi námi začalo trošku skřípat,” popisuje začátek vztahu Veronika, která během udobřování otěhotněla a na svět přišel Tobiášek: “Do roka jsem otěhotněla znovu, rozhodli jsme se proto přestěhovat do domu na vesnici, kde přítel vyrůstal. Tam se náš vztah rozpadl úplně. Partner měl v ruce neustále láhev piva a s ničím mi nepomáhal. U baráku se nám shromažďovali kamarádi, aby si dali pivo a joint. Marihuana se tam kouřila snad víc než cigarety. Byla jsem s dětmi pořád sama.” Veronika se z vesnice chtěla odstěhovat nejprve i s partnerem, ale to on odmítal. “Sebrala jsem se tedy sama a s dětmi jsem odešla zpátky do města, kde mám přátele,” dodává Veronika. 

 

Příjmy na pokrytí nákladů nestačí

Veronika teď bydlí se syny v pronajatém bytě. Starší syn Tobiáš chodí do mateřské školy, s mladším je ještě doma. V září se chce vrátit zpátky do práce, pokud syna přijmou do školky nebo dětské skupiny. Matýsek si rád hraje s mašinkami, Tobiáška baví malování. Otec si oba syny bere jednou za čtrnáct dní na víkend. Výživné platí. Veronika kromě rodičovského příspěvku pobírá ještě přídavky na děti a příspěvek na bydlení. I tak výdaje často přesahují příjmy. “Největší výdaj představuje bydlení. Uvítám jakoukoliv pomoc, která nám pomůže toto obtížné období překlenout,” uzavírá Veronika.

 

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Podpořit tuto maminku

1. varianta

Máte pouze 5 minut?

Podpořte vybranou maminku zasláním finanční částky a my to za vás zařídíme!

Současně tím podpoříte rozvoj projektu Fandi mámám a zaměstnávání samoživitelek. 15% z věnované částky využijeme na zajištění zprocesování pomoci. 

 
2. varianta

Osobní varianta pomoci

Chcete se s maminkou osobně spojit a zajistit pro ni konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme. Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněním přání, ale také ji můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci. Záleží na vás, zda mamince věci zašlete nebo dovezete a osobně předáte. Děkujeme.

Máte pouze 5 minut?

Podpořte splnění přání vybrané maminky zasláním částky.

Současně tím podpoříte jinou maminku samoživitelku z našeho projektu, která přání vaším jménem zajistí (10 % z věnované částky jde na zaměstnání samoživitelek v projektu Fandi mámám)

Poznámka: Platba jde na transparentní účet Fandi mámám, ze kterého uhradíme maminčino přání. V předmětu platby prosím ponechte jméno maminky, kterou chcete podpořit. Částku můžete navýšit dle Vašich možností. Děkujeme za podporu maminek samoživitelek!

Chcete se s maminkou osobně spojit a vybrat jí konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme.

Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněným přáním, ale také jí můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci.

Maminka Veronika z Hradce Králové děkuje za pomoc

Vyberte položky, které chcete mamince poskytnout, případně vše napište do formuláře níže. Budeme rády, když uvedete své celé jméno a svůj telefon, usnadní to další domluvu. Děkujeme, Petra a Žaneta z Fandimamam.cz