Maminka Veronika z Frýdku-Místku

You are here:
Vyhrožoval, že mě podřeže.

Období pomoci: 

Červen – prosinec 2022
Veronika (41 let) se sama stará o dceru Zuzanku (2 roky), se kterou odešla od jejího otce, když byly dcerce dva měsíce.
Veronika (41 let) se sama stará o dceru Zuzanku (2 roky), se kterou odešla od jejího otce, když byly dcerce dva měsíce.

“Měla jsem vždy smůlu na výběr partnera. I když jsem měla dlouhodobé vztahy, vždy skončily, protože partneři nechtěli děti. U posledního partnera a otce mé dcery byl podmínkou pro pořízení dítěte vlastní dům. Byli jsme spolu dva roky, partner koupil dům a já si vzala půjčku 400 000 Kč. Jelikož jsem nemohla přirozeně otěhotnět, byla jsem objednaná na umělé oplodnění, které jsem si celé hradila sama, respektive půjčila mi kamarádka. Byla jsem tak šťastná, že se konečně dočkám miminka, že jsem přehlížela to, jak se ke mně začal chovat.

Fyzické napadání

V období, na které se Veronika tak těšila, nakonec prožila nejtěžší chvíle. „Ponižoval mě a slovně napadal. Když jsme se stěhovali do nového domu, dal mi poprvé pěstí, stále mě ponižoval, fyzicky mě napadal. Nejkrásnější období, na které jsem se tak těšila, jsem prožila v slzách, neustále mě napadal a vyhrožoval, že zaplatí potrat. Doufala jsem, že po narození dcery se jeho chování změní, ale vše se jen zhoršilo. Vzal si nemocenskou a vyžadoval, abych se starala i o něj. Dcera trpěla na koliky, několik hodin denně proplakala a já už to celé psychicky nezvládala. Když mi začal vyhrožovat, že mě podřeže, byla to poslední kapka, měla jsem strach, hlavně o dceru.”

Nový začátek

Ve svém rodném městě dostala Veronika byt od města, který si pronajímala. “Sestra mi pomohla se stěhováním a s mojí mamkou mi pomohly psychicky. Otec dcery přijel dvakrát na návštěvu, vyhrožoval mi, že mě hodí z okna, pak se rok a půl neozval. V poslední době začal jezdit každé tři týdny, naposledy mi sdělil, že by si dceru mohl brát na týden, ale stále kojím, takže to zatím nejde a já ani nechci po tom, jak se k nám choval. Zatím máme ústní dohodu o péči, kdy mám dceru u sebe. Ex-partner platí 1 500 Kč výživné, protože nepracuje a je vedený na úřadu práce. Já jsem stále na rodičovské dovolené, Zuzanka půjde v září do školky a já chci nastoupit do práce. Bavila by mě práce jako operátorka výroby v automobilovém průmyslu, ale to si kvůli pracovní době nemůžu dovolit,” popisuje Veronika rodinnou situaci, ve které se právě nachází.

Jak jsme pomohli

  • Postel s přistýlkou  – pro dceru
  • Dětský lustr 
  • Peřina a polštář na velkou postel
  • Bílá obývací stěna
  • Potraviny

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!