Maminka Věra z Písku

You are here:
Musím se hodně rozhodovat, co si můžu dovolit koupit k jídlu a co ne

Věra (32 let) žije sama se třemi syny Dominikem (8 let), Tomášem (4 roky) a Brianem (2 roky). Dominika baví basketbal, Tomáš rád hraje fotbal a nejmladší Brian už také začíná běhat za míčem. 

 

Nevěra a stěhování do Německa 

S Dominikovým otcem byla Věra deset let. “S prvním partnerem jsem žila dlouho, vztah byl pohodový, ale ke konci už jsme si přestali rozumět a v klidu jsme se rozešli. Protože měl rodinu v Anglii, tak se tam za ní odstěhoval. Zůstala jsem se synem sama v pronájmu,” popisuje Věra svůj vztah s otcem nejstaršího syna. S druhým partnerem strávila tři roky a narodili se jim mladší synové. Věra však odhalila partnerovu nevěru: “Dala jsem mu druhou šanci, ale i přesto mě nadále podváděl a pak se za milenkou odstěhoval do Německa.” Věra má všechny děti ve své péči. Druhý partner chce pro mladší syny střídavou péči, ale Věra s ní nesouhlasí, protože partner stále bydlí v Německu.

 

Hledá bydlení

 

Momentálně se Věra snaží najít pro sebe a syny bydlení: “Zatím musím bydlet u rodičů, kteří ale mají malý byt a je nám tam společně s dětmi dost těsno. Pravidelně si podávám žádost o městský byt.” Věra nyní z důvodu péče o malého Briana nechodí do práce. Musí tak vyžít z rodičovského příspěvku, přídavků na děti a občasného výživného na mladší syny, jehož neplacení řeší a bude si žádat o náhradní výživné. Na staršího syna výživné ještě nebylo stanoveno, Věra si už o něj ovšem zažádala. “Nástupem Dominika do školy a Tomáše do školky mi velmi vzrostly náklady. Platím obědy, školní pomůcky, příspěvky do školního fondu a tak dále. Nezbývají mi peníze na nákup oblečení a při nákupu potravin se musím hodně rozhodovat, co můžu koupit a co ne,” dodává.

 
 

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Podpořit tuto maminku

1. varianta

Máte pouze 5 minut?

Podpořte vybranou maminku zasláním finanční částky a my to za vás zařídíme!

Současně tím podpoříte rozvoj projektu Fandi mámám a zaměstnávání samoživitelek. 15% z věnované částky využijeme na zajištění zprocesování pomoci. 

 
2. varianta

Osobní varianta pomoci

Chcete se s maminkou osobně spojit a zajistit pro ni konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme. Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněním přání, ale také ji můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci. Záleží na vás, zda mamince věci zašlete nebo dovezete a osobně předáte. Děkujeme.

Máte pouze 5 minut?

Podpořte splnění přání vybrané maminky zasláním částky.

Současně tím podpoříte jinou maminku samoživitelku z našeho projektu, která přání vaším jménem zajistí (10 % z věnované částky jde na zaměstnání samoživitelek v projektu Fandi mámám)

Poznámka: Platba jde na transparentní účet Fandi mámám, ze kterého uhradíme maminčino přání. V předmětu platby prosím ponechte jméno maminky, kterou chcete podpořit. Částku můžete navýšit dle Vašich možností. Děkujeme za podporu maminek samoživitelek!

Chcete se s maminkou osobně spojit a vybrat jí konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme.

Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněným přáním, ale také jí můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci.

Maminka Věra z Písku děkuje za pomoc

Vyberte položky, které chcete mamince poskytnout, případně vše napište do formuláře níže. Budeme rády, když uvedete své celé jméno a svůj telefon, usnadní to další domluvu. Děkujeme, Petra a Žaneta z Fandimamam.cz