Maminka Soňa z Příbrami

You are here:
Přišla jsem o práci a nezvládala splácet nájem, žijeme proto v sociálním bytě.

Období pomoci: 

Říjen – květen 2022
Soňa (53 let) žije sama se synem Davidem (14 let). “S otcem syna jsem se seznámila na diskotéce v roce 2007, zamilovali jsme se do sebe a o rok později se narodil syn David. Otec Davida byl velmi nezodpovědný, nechtěl se o něj vůbec starat, zajímali ho jen kamarádi, diskotéky a počítač. Ve vztahu jsem s ním pořádně nikdy nebyla, žili jsme spíše jako přátelé. Do práce sice chodil, ale vždy, když jsem chtěla něco synovi koupit, vyčítal mi to a často jsme se hádali. Syna viděl naposledy v jeho třech a půl letech, od té doby se o něj nezajímá. Kvůli tomu všemu jsem se ním rozešla. Našel si pak jinou partnerku a s ní má další dceru, po roce další partnerku a další dceru. Žádné velké zážitky jsem s ním nezažila, jen starosti a práci,“ líčí smutně paní Soňa svůj vztah s otcem syna.

Zdravotní problémy a invalidní důchod

Soňa se synem momentálně žije v sociálním bytě: “Sociální byt jsem dostala, když jsem přišla o práci a nezvládala jsem splácet nájem. S potravinovou pomocí mi občas pomáhá charita, ale největší problém je oblečení a hlavně boty, syn teď nosí č. 51 a tato velikost už je drahá. Stejně tak ponožky, které se mu často trhají. Jsem v invalidním důchodu druhého stupně. Od září 2021 mám sice novou práci jako dělnice ve výrobě čisticích přístrojů, ale opět se mi zdravotní stav zhoršil a od ledna tohoto roku marodím každý měsíc. Zároveň jsem silná diabetička, mám bolesti zad a nyní podezření na karpály obou rukou.”

Šetření na stěhování a kauci
Soňu současně trápí, jak zvládne našetřit na to, aby odešla ze sociálního bydlení: “Příští rok v květnu bych se měla stěhovat a měla bych našetřit na stěhování a kauci, ale to se mi nedaří. Zároveň se děsím toho, že budu muset synovi do školy kupovat drahé boty.”

Jak jsme pomohli

  • Myčka na nádobí
  • Notebook pro syna do školy
  • Rozkládací sedačka
  • Kolo pro syna
  • Poukázka na potraviny

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!