Maminka Sabina z Prahy

You are here:
Sabina (29 let) všechnu svojí energii vkládá do péče o dceru Marušku (3 roky).

 

Maruščin otec o dceru nejeví zájem: “S otcem dcery jsem byla pět let, pak jsem se dozvěděla, že začal brát drogy. Snažila jsem se mu pomoc přestat, ale marně. Rozešli jsme se a já zůstala s malou sama od jejího narození. O dceru zajem nemá on, ani jeho rodina, alimenty neplatí.” 

 

Úspory jsou pryč a nic nezbývá

Kvůli výživnému podala Sabina i trestní oznámení, ale ani po roce není situace s alimenty vyřešená.

Do nedávna Sabina s Maruškou bydlely u babičky, o kterou se Sabina starala. Když babička nedávno zemřela, Sabina a Maruška zůstaly samy: “Před pár měsíci mi zemřela babička, o kterou jsem se starala. Pobírala jsem na ni příspěvek na péči a babička brala důchod, takže se vše dalo zvládnout. Ovšem teď to sama už finančně nezvládám. Veškeré našetřené peníze jsem použila na zaplacení bydlení a na babiččin pohřeb. Nezbylo nic.”

 

Marušku zatím nevzali do školky, je v seznamu náhradníků, a tak Sabina nechodí do práce, nemá hlídání. Pobírá rodičovský příspěvek, příspěvek na bydlení a hmotnou nouzi a přestože se nachází v obtížné finanční situaci, snaží se zůstat optimistická. Jakmile Maruška začne chodit do školky, ráda by si Sabina našla práci, a to nejlépe jako servírka.

 

 

My mamince fandíme, fanděte s námi.

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Podpořit tuto maminku

Maminka Sabina z Prahy děkuje za pomoc

Vyberte položky, které chcete mamince poskytnout, případně vše napište do formuláře níže. Budeme rády, když uvedete své celé jméno a svůj telefon, usnadní to další domluvu. Děkujeme, Petra a Žaneta z Fandimamam.cz