Maminka Renata z Děčína

You are here:
Manžel si domů vodil milenky

Renata (53 let) má celkem deset dětí, v současnosti žije ale pouze se třemi nejmladšími: Petrem Pavlem (18 let), Terezou Ornelou (11 let) a Barborou Eliškou (12 let). Ostatní děti jsou již dospělé a mají vlastní domácnost. Renata se stala samoživitelkou před čtyřmi lety, když po pětadvaceti letech odešla od manžela.

 

Neustále ho omlouvala

Renata se seznámila s manželem v době, kdy už měla dvě děti z předchozího vztahu. “Začali jsme se scházet a do roka se nám narodila první dcera. Po jejím narození ale začaly problémy. Manžel rodinu zadlužoval. Měl milenky, které si dokonce vodil domů. Odstřihl mě od rodiny a veškerých přátel,” popisuje Renata. Navzdory nefunkčnímu vztahu však postupně přivedla na svět dalších sedm dětí. “Pořád jsem manžela omlouvala a věřila, že se změní,” vysvětluje.

 

Zasáhla ji nemoc

Když děti odrostly a manžel měl další milenku, Renatě došla trpělivost a odešla od něj. “Sebrala jsem se a se třemi nejmladšími dětmi utekla. Abych vše zvládla, udělala jsem si rekvalifikační kurz a začala pracovat jako ošetřovatelka,” uvádí. Brzy poté ovšem Renatu zasáhla nemoc. Ochrnuje jí tělo a nepomohla ani operace krční páteře. 

 

Splácí dluhy po manželovi

Renata pobírá nemocenskou, příspěvek na živobytí a bydlení a přídavky na děti. I přes špatný zdravotní stav peče a maluje perníčky, aby svůj příjem vylepšila. Otec dětí platí alimenty, ale jsou velmi nízké: “Sám se skrývá před exekutory a svými dluhy. Jeho dluhy musím splácet i já.” 

 

Renatiny tři nejmladší děti stále studují. Syn Petr chodí na střední odborné učiliště řemesel a služeb a je Renatě velkou oporou, dcery navštěvují základní školu. Barborka se věnuje judu, Terezku baví turistika.

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Podpořit tuto maminku

1. varianta

Máte pouze 5 minut?

Podpořte vybranou maminku zasláním finanční částky a my to za vás zařídíme!

Současně tím podpoříte rozvoj projektu Fandi mámám a zaměstnávání samoživitelek. 15% z věnované částky využijeme na zajištění zprocesování pomoci. 

 
2. varianta

Osobní varianta pomoci

Chcete se s maminkou osobně spojit a zajistit pro ni konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme. Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněním přání, ale také ji můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci. Záleží na vás, zda mamince věci zašlete nebo dovezete a osobně předáte. Děkujeme.

Máte pouze 5 minut?

Podpořte splnění přání vybrané maminky zasláním částky.

Současně tím podpoříte jinou maminku samoživitelku z našeho projektu, která přání vaším jménem zajistí (10 % z věnované částky jde na zaměstnání samoživitelek v projektu Fandi mámám)

Poznámka: Platba jde na transparentní účet Fandi mámám, ze kterého uhradíme maminčino přání. V předmětu platby prosím ponechte jméno maminky, kterou chcete podpořit. Částku můžete navýšit dle Vašich možností. Děkujeme za podporu maminek samoživitelek!

Chcete se s maminkou osobně spojit a vybrat jí konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme.

Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněným přáním, ale také jí můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci.

Maminka Renata z Děčína děkuje za pomoc

Vyberte položky, které chcete mamince poskytnout, případně vše napište do formuláře níže. Budeme rády, když uvedete své celé jméno a svůj telefon, usnadní to další domluvu. Děkujeme, Petra a Žaneta z Fandimamam.cz