Maminka Petra z Kyjova

You are here:
Nemám na zaplacení dětského tábora

Petra (47 let) vychovává sama dvě děti. Dcera Amálie Madlen (13 let) půjde po prázdninách do deváté třídy. Věnuje se tanci a  zpěvu. Syn Kristián (9 let) nastoupí do čtvrté třídy. Rád hraje počítačové hry, sbírá Pokémon karty a staví lego. Oba navštěvují kroužek keramiky. 

 

Manžel propadl alkoholu

“S manželem jsem se seznámila před dvaceti lety na silvestrovské oslavě. O šest let později se nám narodila Amálka a rok nato jsme se vzali. Za další tři roky přišel na svět mladší Kristiánek,” vypráví Petra. S manželem se rozvedla před sedmi lety: “Na děti jsem byla celou dobu sama. Manžel mi s péčí o ně nepomáhal. Holdoval alkoholu a v době rozvodu byl ve vězení za krádež.” Petra si poté pronajala byt, kam se společně s dětmi odstěhovala. “Bývalý manžel začal brát drogy a skončil jako bezdomovec. O děti se nezajímá a ani na ně neplatí. Soud mu vyměřil nulové alimenty,” dodává. Petra zůstala v kontaktu alespoň s jeho maminkou, která je jí oporou. Pomáhá jí také její vlastní maminka.

 

Nemá z čeho našetřit 

 

Petra pracuje jako servírka, ale v současné době je na nemocenské. Dlouhodobě se potýká se zdravotními problémy spojenými s astmatem. Pobírá invalidní důchod, příspěvek na bydlení a přídavky na děti. Její největší výdaj představuje bydlení. Finančně náročná je také péče o dvě dospívající děti: “Amálka s Kristiánem chtěli jet o letních prázdninách na tábor s celotáborovou hrou Avatar, ale nezbyly mi na něj peníze.”

 
 

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Podpořit tuto maminku

1. varianta

Máte pouze 5 minut?

Podpořte vybranou maminku zasláním finanční částky a my to za vás zařídíme!

Současně tím podpoříte rozvoj projektu Fandi mámám a zaměstnávání samoživitelek. 15% z věnované částky využijeme na zajištění zprocesování pomoci. 

 
2. varianta

Osobní varianta pomoci

Chcete se s maminkou osobně spojit a zajistit pro ni konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme. Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněním přání, ale také ji můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci. Záleží na vás, zda mamince věci zašlete nebo dovezete a osobně předáte. Děkujeme.

Máte pouze 5 minut?

Podpořte splnění přání vybrané maminky zasláním částky.

Současně tím podpoříte jinou maminku samoživitelku z našeho projektu, která přání vaším jménem zajistí (10 % z věnované částky jde na zaměstnání samoživitelek v projektu Fandi mámám)

Poznámka: Platba jde na transparentní účet Fandi mámám, ze kterého uhradíme maminčino přání. V předmětu platby prosím ponechte jméno maminky, kterou chcete podpořit. Částku můžete navýšit dle Vašich možností. Děkujeme za podporu maminek samoživitelek!

Chcete se s maminkou osobně spojit a vybrat jí konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme.

Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněným přáním, ale také jí můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci.

Maminka Petra z Kyjova děkuje za pomoc

Vyberte položky, které chcete mamince poskytnout, případně vše napište do formuláře níže. Budeme rády, když uvedete své celé jméno a svůj telefon, usnadní to další domluvu. Děkujeme, Petra a Žaneta z Fandimamam.cz