Maminka Pavlína ze Žamberka

You are here:
Začal mě bít a násilí se stupňovalo

Období pomoci: 

Březen 2023 – Květen 2023
Maminka Pavlína (29 let) žije v azylovém domě poté, co kvůli finančním problémům přišla o byt. Pavlína má tři děti - Samuela (6 let), Melissu (5 let) a Pavlínu (necelé 3 roky).

Všechny tři děti mají stejného otce, ale u Pavlínky už Pavlína otce nenechala zapsat do rodného listu.

“Vztah mezi mnou a otcem dětí trval zpočátku dva roky. Chodili jsme spolu a když  jsme spolu začali bydlet, tak jsem poprvé otěhotněla a narodil se syn Samuel. Krátce po jeho narození ale začaly problémy. Partner začal užívat drogy, doma mě začal bít, hodně žárlil a násilí se stupňovalo. V tu chvíli jsem od partnera utekla. Partner se ale začal ambulantně léčit ze závislosti a chtěl dát náš vztah znovu dohromady. Uvěřila jsem mu  a vrátila jsem se k němu,” popisuje Pavlína. 

 

“Využívám pomoc od azylového domu a potravinové banky”

 “Po návratu k partnerovi jsem podruhé otěhotněla a narodila se nám dcera Melissa. Partner se bohužel nezměnil tak, jak sliboval a dopustil se i trestného činu, musel nastoupit do výkonu trestu. I zde sliboval, že svého chování lituje, že se chce změnit. Po propuštění z vězení jsme se k sobě opět vrátili. Myslela jsem si, že se partner už dostatečně poučil. Neplánovaně jsem otěhotněla a narodila se nám dcera Pavlína. Problémy začaly znovu. Teď už vím, že se k němu vrátit nechci, i když spolu máme tři děti,” dodává Pavlína, která se teď potýká s velkými finančnímu problémy. Kvůli zdražování je pro ni stále těžší zajistit základní potřeby včetně jídla nebo hygieny. Pavlína je ráda za pomoc od azylového domu a využívá také pomoc od potravinové banky. Zatím je Pavlína v evidenci na úřadu práce, ale ráda by začala co nejdřív opět pracovat, a to třeba jako uklízečka nebo pomocná síla v kuchyni.

Jak jsme pomohli

  • Potraviny
  • Drogerie 
  • Letní boty pro děti a maminku
  • Oblečení pro děti
  • Oblečení pro maminku 

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!