Maminka Nataša z Liberce

You are here:
Dcera mu začala překážet, a začal se k ní chovat jako k obtížnému hmyzu.

Období pomoci: 

Duben – červen 2021
Nataša se přihlásila do projektu Fandi mámám v dubnu 2021. Pečovala o svou nejmladší dceru Elišku, kterou měla se svým druhým partnerem.

Natašin příběh, se kterým vstoupila do projektu

Eliška ovšem není jediná dcera Nataši: “S dnes již bývalým manželem mám čtyři dospělé děti, se kterými jsem v minimálním kontaktu. Stále mi vyčítají můj útěk jako zradu. Od svého bývalého manžela jsem doslova utekla, když jsem přestala psychicky zvládat teror, kterému jsem byla každý den vystavena. Tehdy jsem potkala otce své nejmladší dcery. Byl velmi milý a se vším se mi snažil pomoci.”
Vztah s novým partnerem se ale změnil, když Nataša otěhotněla a porodila dceru: “Hned po narození malé Elišky ještě v porodnici mi ji vzali a umístili do kojeneckého ústavu s tím, že nejsem schopná se o dcerku postarat. Nastal nekonečný boj s úřady, aby mi malou vrátily. Po sedmi měsících jsem ji vybojovala zpět. Myslela jsem, že už všechno bude v pořádku. Pak partnerovi ale dcera začala vadit, odstrkoval ji, sprostě jí nadával, nakonec loni na jaře odešel.”

První vlna koronaviru a ztráta práce

“Bohužel jsem v první vlně koronaviru přišla o práci. Neprodloužili mi smlouvu, protože jsem byla s dcerkou na ošetřovačce, která trvá do teď.”
Nataša má Elišku ve své výhradní péči. Otec alimenty neplatí. “Od jeho odchodu, který, jak mi sám řekl, plánoval měsíce, se snažím, jak jen to jde, abych všechno zvládla. Několik prvních měsíců mi posílal peníze, ale postupně přestal. Soud stanovil alimenty, které ale otec zatím neplatí.”
Nataša musí vyžít tedy jen z ošetřovného, invalidního důchodu (ten dostala po prodělaném traumatu v manželství) a z příspěvku na bydlení. “Platím nájem, energie, léky, jídlo a drogerii, také dceři všechny školní pomůcky a potřeby. Po skončení ošetřovného budu odkázaná jen na důchod a příspěvek na bydlení. Už několik měsíců se snažím najít práci, ale v této době je to bohužel tak složité, že je to téměř nemožné. Ráda bych dělala pomocnou kuchařku. Pracovala jsem v hotelu v Liberci. Práce mě moc bavila a líbila se mi.”

Jak jsme pomohli

  • Trvanlivé potraviny
  • Drogerie 
  • Postel s roštem pro Elišku
  • Matrace na postel
  • Notebook

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!