Maminka Natálie z Litvínova

You are here:
Otec nechce svého syna vůbec vidět

Natálie (20 let) vychovává sama syna Davídka (1 rok) a brzy očekává narození holčičky. Děti mají jiného otce. Oba partneři Natálii opustili vždy poté, co jim oznámila, že je těhotná.

 

Pomáhá babička

S otcem Davídka se Natálie poznala prostřednictvím své kamarádky: “Chodili jsme spolu přes rok. Když jsem otěhotněla, partner chtěl, abych šla na potrat. ”Natálie si však dítě přála a doufala, že se partnerovo rozhodnutí časem změní. To se však dosud nestalo. “Otec o syna nejeví žádný zájem. Nechce se s ním vůbec vidět. Neplatí ani alimenty. Ty za něho hradí jeho matka, Davídkova babička, s níž jsem zůstala v kontaktu. Snaží se mi pomáhat a přebírá tak alespoň částečně odpovědnost za svého syna,” dodává Natálie.

 

Ani druhý vztah nevyšel

S následujícím partnerem se Natálie seznámila v práci: “Byli jsme oba zamilovaní a já znovu otěhotněla. Těšila jsem se, že budeme konečně rodina, po níž jsem toužila. Vše bylo krásné, a tak jsem doufala, že teď to konečně vyjde.” Ani druhý vztah Natálii ovšem nevydržel. Zjistila totiž, že ji partner podvádí: “Partner mi poté, co jsem mu oznámila těhotenství, řekl, že miluje jinou ženu a čeká s ní dítě.” Natálii celá situace velmi zasáhla. Nyní usiluje o to, aby byl dceřin otec uveden v rodném listě a měla tak nárok na alimenty.

 

Potřebuje kočárek

 

Natálie pobírá pouze rodičovský příspěvek a přídavek na dítě. Aktuálně má podanou žádost o příspěvek na bydlení. “Stydím se, že musím žádat o pomoc, ale sama už na to nestačím,” uvádí. Natálie potřebuje výbavičku pro miminko, které se jí brzy narodí: “Rozbila se mi konstrukce kočárku po synovi, proto sháním jiný. Davídka budu vozit na stupátku, které mám.”

 

 

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Podpořit tuto maminku

1. varianta

Máte pouze 5 minut?

Podpořte vybranou maminku zasláním finanční částky a my to za vás zařídíme!

Současně tím podpoříte rozvoj projektu Fandi mámám a zaměstnávání samoživitelek. 15% z věnované částky využijeme na zajištění zprocesování pomoci. 

 
2. varianta

Osobní varianta pomoci

Chcete se s maminkou osobně spojit a zajistit pro ni konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme. Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněním přání, ale také ji můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci. Záleží na vás, zda mamince věci zašlete nebo dovezete a osobně předáte. Děkujeme.

Máte pouze 5 minut?

Podpořte splnění přání vybrané maminky zasláním částky.

Současně tím podpoříte jinou maminku samoživitelku z našeho projektu, která přání vaším jménem zajistí (10 % z věnované částky jde na zaměstnání samoživitelek v projektu Fandi mámám)

Poznámka: Platba jde na transparentní účet Fandi mámám, ze kterého uhradíme maminčino přání. V předmětu platby prosím ponechte jméno maminky, kterou chcete podpořit. Částku můžete navýšit dle Vašich možností. Děkujeme za podporu maminek samoživitelek!

Chcete se s maminkou osobně spojit a vybrat jí konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme.

Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněným přáním, ale také jí můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci.

Maminka Natálie z Litvínova děkuje za pomoc

Vyberte položky, které chcete mamince poskytnout, případně vše napište do formuláře níže. Budeme rády, když uvedete své celé jméno a svůj telefon, usnadní to další domluvu. Děkujeme, Petra a Žaneta z Fandimamam.cz