Maminka Monika ze Starého Města u Uherského Hradiště

You are here:
Sama vychovávám syna s autismem

Monika (33 let) se stará o syna Štěpána (3 roky), který trpí autistickou poruchou.

 

Partner nadělal dluhy a odjel

Monika se s přítelem, otcem Štěpána, poznala ve své tehdejší práci: “Měl ve své péči devítiletého syna a já jsem souhlasila s tím, aby se ke mně nastěhovali. Po třech letech jsme s partnerem podstoupili umělé oplodnění a já otěhotněla. Partner ale brzy odjel pracovně do zahraničí, ačkoliv jsem ho prosila, aby se mnou zůstal doma. Během jeho zahraničního pobytu jsem následně zjistila, že má velké dluhy a hraje automaty.” Odloučení a nové informace o partnerovi, které Monika zjistila, byly nakonec příčinou, proč jejich vztah skončil. Podle Moniky se otec o svého syna nezajímá, viděl ho pouze jednou.

Autistický syn
Když byl Štěpánovi jeden rok, objevily se u něj zdravotní problémy: “Je autista a k tomu má navíc problémy s výživou. Je alergický na bílkovinu kravského mléka a má poruchu příjmu potravy. Pro zajištění energetického příjmu pije pouze speciální mléko Fantomalt. Dále mu musím dávat probiotika a další doplňky stravy. Vodu přijímá jen z lahvičky. Nedokáže chodit na nočník, je plně na plenkách.”

 

Nemůže se vrátit zpět do zaměstnání

Monika se nemůže vrátit na své původní místo do zaměstnání, protože pracovala ve třísměnném provozu. “Zůstala jsem se synem sama, nemám nikoho na výpomoc,” dodává. Její příjem se skládá z příspěvků na péči a mobilitu, přídavku na dítě, příspěvků na živobytí, na bydlení a alimentů, které dostává na syna.

 

Na nákup zdravotních pomůcek nezbývá

Moničin syn Štěpán navštěvuje speciální školku a terapie. Má moc rád vláčky, autobusy a procházky. “Hodně mu čtu pohádky, má rád čísla a písmenka. Špatně snáší nová místa a situace, má strach z neznámých lidí a prostor,” přibližuje Monika. Štěpánek vyžaduje neustálou péči a zdravotní i vzdělávací pomůcky. Monice ale po odečtení všech nezbytných výdajů nezbývají žádné peníze navíc, které by mohla využít na nákup těchto pomůcek. I proto se obrátila s žádostí o pomoc na Fandi mámám.

 

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Podpořit tuto maminku

1. varianta

Máte pouze 5 minut?

Podpořte vybranou maminku zasláním finanční částky a my to za vás zařídíme!

Současně tím podpoříte rozvoj projektu Fandi mámám a zaměstnávání samoživitelek. 15% z věnované částky využijeme na zajištění zprocesování pomoci. 

 
2. varianta

Osobní varianta pomoci

Chcete se s maminkou osobně spojit a zajistit pro ni konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme. Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněním přání, ale také ji můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci. Záleží na vás, zda mamince věci zašlete nebo dovezete a osobně předáte. Děkujeme.

Máte pouze 5 minut?

Podpořte splnění přání vybrané maminky zasláním částky.

Současně tím podpoříte jinou maminku samoživitelku z našeho projektu, která přání vaším jménem zajistí (10 % z věnované částky jde na zaměstnání samoživitelek v projektu Fandi mámám)

Poznámka: Platba jde na transparentní účet Fandi mámám, ze kterého uhradíme maminčino přání. V předmětu platby prosím ponechte jméno maminky, kterou chcete podpořit. Částku můžete navýšit dle Vašich možností. Děkujeme za podporu maminek samoživitelek!

Chcete se s maminkou osobně spojit a vybrat jí konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme.

Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněným přáním, ale také jí můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci.

Maminka Monika ze Starého Města u Uherského Hradiště děkuje za pomoc

Vyberte položky, které chcete mamince poskytnout, případně vše napište do formuláře níže. Budeme rády, když uvedete své celé jméno a svůj telefon, usnadní to další domluvu. Děkujeme, Petra a Žaneta z Fandimamam.cz